Toaleta Roca In-Tank Meridian

Publikováno: 31.10.2012 13:32 | Petr Hájek

Na první pohled vypadá poměrně průměrně, když ji ale prozkoumáte zblízka, odhalíte skutečný zázrak moderní techniky...

2012-10-31-1

Zdroj: Roca

Jistě i ten největší technický antitalent si všiml jedné důležité věci, totiž toho, jak nás technika obklopuje ve stále větším objemu a jak moc se na ní stáváme pořád závislejší při běžných činnostech a samozřejmě i při těch specializovanějších. A právě činnosti, které se každý z nás chtě-nechtě musí věnovat pravidelně, je chození na WC. Zde nám japonští designéři ukázali již mnohokrát, že jim inovace není cizí, ale o tom to dnes nebude.

2012-10-31-1

Zdroj: Roca

Za produktem v dnešním představení stojí společnost Roca, aneb jedna z největších světových značek, pokud jde o globální koupelnový design a zpracování. A jejich novinka na snímku obsahuje jednu impresivní inovaci - zkušený záchodový znalec ji nepochybně odhalil hned, ale není ostuda, když se vám to nepovede: nádobka na splachování je uvnitř!

2012-10-31-1

Zdroj: Roca

Vnucuje se otázka, jaké výhody má vlastně podobné řešení? No tak především, WC zabírá méně místa, je takříkajíc kompaktnější. Dále, jelikož je nádobka interní, je splachování (a samozřejmě také i následné opětovné dopouštění čerstvou vodou) dokonale tiché. Jen si klademe otázku, jak asi vnitřní cisterna a nižší provedení ovlivnilo kvalitu splachování, jak známo, z čím větší výšky voda padá, tím snáz něco odnese. Prý to ale díky použité speciální injekční vzduchové technologii SOFTAIR (vyrobeno ve spolupráci s firmou Fluidmaster) není problém. WC má rovněž používat ke spláchnutí méně vody, nežli konkurenti.

2012-10-31-1

Zdroj: Roca

Novinka je určitě zajímavou volbou do domácností, kde není skutečně ani centimetr krychlový dalšího místa nazbyt. Rozhodně osloví také ty z nás, pro něž je stylová koupelna alfou a omegou jejich spokojené nálady, no a nesmíme zapomenout ani na hračičky všeho druhu nebo osoby, jenž šplouchání vody při splachování a napouštění rozčiluje.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!