Vizuální sluchátka

Publikováno: 13.06.2012 12:44 | Petr Hájek

Tento koncept vznikl z prostého důvodu - když posloucháte něco ve sluchátcích, okolí neví, co to je.  

2012-06-13-1

Zdroj: ChanHyun Park & SeJi Kim 

Jedno z těch méně známých stylových zákoutí jsou i sluchátka. Člověk dbalý stylu naráží při jejich výběru hned na řadu úskalí, z nichž největší je jistě dilema, zda dát spíše na kvalitu nebo právě vizáž. K čemu vypadat jako VIP osobnost, když z vás sluchátka pak stejně udělají návštěvníka z jiné planety, že ano...

Se sluchátkovým poslechem hudby je ale spojeno hned několik specifik. Dnes nás ani tak nebudou zajímat všelijaké barvy nebo typy a tvary, ale to, že prakticky u všech dnešních sluchátek není jasné, co právě posloucháte. Dnešní nápad se tedy snaží sdělit i okolí, kdy může tančit i ono do rytmu. 

2012-06-13-1

Zdroj: ChanHyun Park & SeJi Kim 

Přístup ke sluchátkové stylovosti je v zásadě trojí. Jsou lidé, kterým je jedno, jak s tím či oním modelem působí na okolí. Jiní se snaží utajit, že poslouchají v situacích, kdy by neměli (moudré přikyvování a oblíbené album na nudné porady je leckde v rámci udržení rozumu nutnost...). No a pak jsou samozřejmě také ti muži a ženy, jenž světu milerádi rozhlásí, že něco poslouchají.   

Sluchátkový koncept Amazing Headphones od designérského dua ChanHyun Park & SeJi Kim má vestavěné OLED displeje na obou stranách. Prostě sluchátka "píchnete", kam chcete a jakmile pustíte hudbu, zobrazí se na externím ekvalizéru barevná hudba. 

Zda se koncept dočká fyzické realizace je zatím ve hvězdách, ale šanci tomu určitě dáváme, již se nám v branži staly i mnohem divnější věci...  
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!