Závěsné křeslo vulkanického původu

Publikováno: 22.03.2012 15:14 | Petr Hájek
Milovníci přírody, jenž usilují o co největší splynutí své domácnosti nebo dvorku s přírodou dnes mohou vybírat skutečně z mnoha zajímavých věcí. A dnes se k nim přidává ještě jedna další.
2012-03-22-1
 

Dalším krokem k maximálnímu prolnutí přírody a vaší domácnosti může být třeba právě toto sympatické závěsné křeslo z vyvřelých materiálů. Navrhl a vyrobil jej litevský interiérový designér Raimonds Cirulis a v kostce řečeno, či v tomto případě vlastně spíše v kole řečeno, jde o jakýsi luxusní kokon, jenž se dá zavěsit po vzoru houpaček nebo sítí, kde to uznáte za vhodné.

Novinka byla pojmenována “Manu Nest” a jde o unikátní rukou vyráběný originál. Provedení je natolik omračující, že se u něj zkrátka nelze nezastavit... Design, forma i ztvárnění je natolik jednoduché a přitom složité, až se jednomu nechce věřit, že by to snad šlo vytvořit. Člověk si zde připadá jakoby omotán řadou tmavých ochranných vláken.
2012-03-22-1
 

Nadešel čas blíže se seznámit s materiálem. Jde o bazalt aneb též čedič. To je magnetická vyvřelina, která sama o sobě není nijak přehnaně vzácná, také se pravidelně obnovuje, takže ideální materiál, řekl by jeden. To ale platí pouze tehdy, pokud si u nábytku (aspoň toho zahradního) potrpíte na černou-šedou samozřejmě. A když už jsme u těch výhod - křeslo je absolutně odolné proti vodě.

Autor Raimonds Cirulis potvrdil, že zvolil záměrně takový materiál i zpodobnění, aby člověk neměl jen pocit, že je zde chráněn před okolním světem, ale aby tomu tak bylo skutečně. Umělec tvrdí, že podobné křeslo je skvělá cesta, jak se vyhnout dnes stále více rozšířenému elektrosmogu. Křeslo Manu Nest je určeno standardně na zahrady, ale nic vám přirozeně nebrání v tom, pověsit si jej doma.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!