Zlatý krb Wodtke Germany s 24karátovým zlatem

Publikováno: 01.03.2012 13:38 | Petr Hájek

Ačkoliv se nám v posledních letech domácí interiéry mění tempem doslova raketovým, krb zůstává osvědčenou stálicí pokud jde o výrazné dominanty pokoje...

 

2012-03-01-1
 

 

Krbů dnes najdete na trhu spousty. Jedny jsou ekologické, další maximálně efektivní a třetí vás zase nechá díky rafinovaně zabudovanému sklu v poklidu hledět do plamenů i v zavřeném stavu. No a pak tu máme modely luxusnější, popřípadě natolik promyšleně uspořádané a navržené, že se dají umístit snad i do běžného klaustrofobického paneláku.

 

2012-03-01-1
 

 

Ani luxusní krby dnes na trhu nejsou nějakou velkou vzácností - viz třeba takový model od Justen Ladda zdobený křišťály Swarovski. A pokud jde o krbový luxus nesmíme určitě zapomenout ani na typ Iron Dog Huradax, jenž je shodou okolností i nejdražším modelem na světě - jeho majitel musí investovat při koupi 4 miliony USD.

 

2012-03-01-1
 

 

Pokud jde o model probíraný dnes, tak ten vypadá, jako by se jej dotkl známý král Midas - Wodtke Gold Fireplace z Německa je totiž zlacený. Tvůrci se holedbají, že jde o velmi ekologický způsob, jak vytápět domácnost, ale za trochu vyšší cenu - 5 890 EUR. Jde o to, že tento krb není na klasické dřevo nebo plyn, ale na bio-ethanol, tak populární v poslední době.

Model je nabízen v celé řadě povrchových úprav a typů. Tak třeba jde sáhnout po bronzové variantě, po dřevěné a komu by to snad více vyhovovalo jinak, smí zvolit třeba i pianinovou akrylátovou čerň. Snadno tak jde konkrétní typ zasadit na vždy unikátní a jiné místo - zahradu, přímo do místnosti nebo kam ho právě chcete dát. A kolik podobný kus váží? Jde o rovných 54 kg
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!