Designblok a další akce v týdnu od 24. 10. - 30. 10. 2016

Publikováno: 22.10.2016 11:00 | Adam Maturkanič

Designblok Prague Design and FashionWeek

Jednou z největších akcí nadcházejícího týdne v Praze bude 18 ročník Designbloku. Pro ty z vás, kteří slyší o Designbloku poprvé, jedná se o největší výběrovou přehlídku designu a módy ve střední Evropě. Můžete se těšit na tvorbu až 200 designerů a výrobců z celé Evropy, jak od prestižních značek, tak i mladých designérů, v prostorech Designbloku, které tvoří Superstudio, Openstudio a Art House.

Desinblok logo

Zdroj: Designblok

V Superstudiu naleznete novinky z oblasti bytových doplňku a nábytku, které vás mohou inspirovat při zařizování interiéru.

V Openstudiu najdete přehlídku tvorby až stovek designeru a designérských studií, avšak kromě nich i práce nejlepších studentů uměleckých škol.

Designérii, která je prostorem, kde se nachází mnoho interaktivních instalaci, naleznete i Garden Stage, která nabídne živý program pro každý den.

V Art housu najdete mnoho projektů na hranicích umění a designu.

Mnoho instalací však naleznete i v ulicích Prahy, například na Václavském náměstí a v ulici Na Příkopech.

Designblok

Zdroj: Designblok

Vstupné:
350 Kč Dospělí
200 Kč Studenti

Kdy a kde? 27-31. října od 10:00 do 21:00, Výstaviště Praha Holešovice

Halloweenské akce v Praze

Pokud se budete chtít po celodenní prohlídce designů odreagovat a pořádně odvázat, doporučujeme vám právě navštívit jednu z mnoha halloweenských akcí. V Praze jich je několik a mezi ty největší určitě patří Bloody Sexy Halloween, který navštěvuje pravidelně až 4000 lidí každý rok. Těšit se můžete na mnohoDJs, soutěž o nejlepší kostým a spoustu holek v minisukních.

Bloody Sexy Halloween

Zdroj: Facebook / Bloody Sexy Halloween

Vstupné: Od 399 Kč až po 2350 Kč za VIP vstup, ale honem, vstupné se bude s blížícím termínem zvyšovat.

Kdy a kde? 28. října ve Fórum Karlín

Jestliže vás nezaujme právě tato akce, máme pro vás výbornou alternativu. Charitativní Halloween party v Žižkostele. Oproti party v Karlíně se tato akce odehrává stylověji přímo v husitském kostele. Během večera budete mít šanci ochutnat vegetariánský catering nebo workshopy. Veškeré vybrané finance poputují na podporu Nízkoprahového klubu Husita a komunitního centra Žižkostel.  Takže se dobře pobavíte a ještě podpoříte dobrou věc.

Kdy a kde? 28.10 od 16:20, Náměstí barikád 1, Praha 3

UMtrh

29-30.10

UMtrh je umělecký mikrofestival, který si klade za cíl dostat umělce a umění ven z galerií. Těšit se můžete na výstavu módy, šperků, obrazů, fotografií a mnoho dalšího. Nebude chybět ani barbershop, který můžete využít a to vše na nejdražší ulici v Praze, Pařížské ulici.

UMtrh

Zdroj: Facebook / UMtrh

Vstupné: Zdarma

Kdy? 29-30.10

Gran Brunch

Každou neděli probíhá v restauraci Gran Fierro v centru Prahy nedělní brunch v argentinském stylu. Majitel, Juan CruzPacin si ideu nedělního brunche přivezl ze své rodné země. Očekávat můžete různé druhy tapas, steaky, domácí pečivo, maté a kafé z kavárny La Bohéme. To vše ve formě bufetu.

Gran Brunch

Zdroj: Instagram / Gran Brunch

Cena: Při rezervaci do čtvrteční půlnoci 690 Kč, jinak 785 Kč

Kdy a kde? Každou neděli od 11 do 15 v restauraci Gran Fierra

Kavárny naživo

Kavárny Naživo

Zdroj: kavarnynazivo.cz

Celý říjen probíhá na 5 místech v republice multižánrový festival Kavárny naživo. Festival je inspirován myšlenkou navrátit zpět do kaváren hudbu, umění, poezii, kde kdysi patřily naprosto přirozeně. Během festivalu jste již měli možnost shlédnout mnoho přednášek například na téma generace Y nebo workshop, kde jste se mohli přiučit latteartu.

28 října budete mít možnost se zúčastnit závěrečného večera v Kavárně, co hledá jméno nebo v Radlické kulturní sportovně, kde bude mimo mnoha přednášek, workshopů a divadel i vyhlášení kavárny roku 2016. Nenechte si tuto událost ujít.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!