Designová studie SUV Škoda VisionS bude mít premiéru v Ženevě

Publikováno: 02.02.2016 09:51 | Jiří Hofbauer

Škoda přivádí nový, moderní designový jazyk do segmentu SUV. Nový showcar Škoda VisionS v březnu 2016 na mezinárodním autosalonu v Ženevě naznačí, jak by mohlo vypadat budoucí SUV značky Škoda. Jeho design je vyváženým mixem estetiky, emocí, síly a funkčnosti. V posledních letech Škoda obnovila a rozšířila svou modelovou paletu. V další fázi bude následovat rozšíření nabídky v segmentu SUV.

01VisionS

Zdroj: Škoda Auto

V roce 2014 představila Škoda designovou studii VisionC a s ní i nový designový jazyk, který nyní přivádí do segmentu SUV. Studií VisionS (S vychází ze zkratky SUV) značka poprvé ukazuje, jak by mohlo vypadat nové SUV, které se zařadí do nabídky nad úspěšným kompaktním SUV Škoda Yeti. Automobil s délkou 4,7 m, šířkou 1,91 m a výškou 1,68 m vytváří spontánně působivý dojem. Uvnitř vozu sází značka, jako obvykle, na prvotřídní nabídku prostoru: Škoda VisionS přijíždí se třemi řadami sedadel a nabízí místo pro šest cestujících.

Vnější design studie Škoda VisionS reflekuje emociálně působivý šarm značky: všechny hrany a tvary jsou čistě, precizně a ostře tvarované. Vnější vzhled nezaměnitelně zvýrazňují krystalické designové prvky. Na výrazně tvarovaných plochách vytváří světlo a stín zajímavé efekty.

02VisionS

Zdroj: Škoda Auto

Kapota je výrazně plasticky tvarovaná, její hrany směřují k logu značky. Široká maska a čtyři vysoko umístěné, klínovitě tvarované světlomety využívajcí techniku LED utvářejí osobitou tvář studie a zvýrazňují charakter SUV. Logo a vertikální lamely na masce jsou osazeny originálními krystalickými prvky. Škoda Design tak skládá poctu českému křišťálu.

Také boční pohled zvýrazňuje silný charakter SUV Škoda VisionS. Ostrá linie Tornado se táhne podél celé výrazné karoserie. Blatníky dostaly offroadově hranaté výřezy pro kola, mohutně tvarované boky zase charakteristické prolisy v úrovni kol. Klesající linie střechy s dlouhým spojlerem na konci a ostře zakončená záď vyvolávají dojem vizuální dynamiky, aniž by se showcar pohyboval.

03VisionS

Zdroj: Škoda Auto

Záď studie Škoda VisionS má výrazné tvary. Působivě tvarovaný nárazník s difuzorem a velkými integrovanými koncovkami výfuků dodává velkému SUV vizuálně silný vzhled.

Pod nízkým zadním oknem je logo Škoda a nízké, dynamicky tvarované koncové svítilny s krystalickým vzhledem. Pro design vozů Škoda charakteristický tvar písmene C zde začíná v koncových světlech a pokračuje v nízkých svítilnách umístěných níže v nárazníku.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Nejlepší světová vína představí na Pražském hradě  Nejlepší světová vína představí na Pražském hradě Již podvanácté se ve dnech 11. – 12. 2. 2016 uskuteční na Pražském hradě nejprestižnější vinařská akce roku: Audience Grand Cru... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!