designSUPERMARKET bude!

Publikováno: 04.12.2012 23:57 | Jiří Hofbauer

Designéři Matěj Činčera a Jan Kloss vytvořili nový designově čistý a současně zábavný vizuál prodejního festivalu designSUPERMARKET, který se uskuteční od 6. do 9.12.2012. Odborníci a laici jsou podobou festivalu nadšení.

1

Zdroj: designsupermarket.cz

Designéři velmi originálně zareagovali na klasické vizuální výstupy, které spoléhají na fotografie doplněné textem jejichž výsledek však bývá často rozpačitý. Společně s grafikem Tomášem Procházkou postavili nový vizuál designSUPERMARKETU na typografické hře: „Do čistého logotypu různým způsobem promítáme samotný obsah akce. Jednotlivá písmena jsou zhmotňována do takřka plastických kompozic díky opakování nejrůznějších motivů a obrazová a textová složka tak navzájem prorůstá jedna do druhé.“

Nový vizuální styl festivalu promítá jeho základní myšlenky na jehož tvorbě se podíleli uznávaní mladí grafičtí designéři. Podoba designSUPERMARKETU hrají význam i proto, že jej doceňují nejen odborníci a široká veřejnost, ale srozumitelný i v zahraničí. „Ozývají se nám designéři i pořadatelé spřátelených zahraničních akcí, že novému stylu tleskají. Doufám, že se bude líbit i všem návštěvníkům,“ reagovala na výsledek ředitelka festivalu Darina Zavadilová. A Filip Blažek, uznávaný designér a zakládající člen Unie grafického designu, dodává: „To je grafický design, který mám rád. Jednoduchý, živý s chytrým nápadem.“

Už pošesté představí designSUPERMARKET designové skvosty v Paláci Archa od 6. do 9.12.2012. Kromě nejzářivějších nadějí mladého designu z České republiky nabídne i svěží a neokoukané práce ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa a dalších zemí.

Součástí atraktivního doprovodného programu bude letos přednáška Fulvia Ferrari a Ewy Golebiowské, evropských ikon z oblasti designu a teorie, gastronomické lahůdky, DJ's, křest magazínu umělecké skupiny OKOLO nebo oficiální představení projektu Urban Expedition.

designSUPEMARKET’12

6. – 9. prosince 2012

Palác Archa, Na Poříčí 26, Praha 1

www.designsupermarket.cz

www.freshfilms.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!