Deštníky, holínky a galoše...

Publikováno: 07.08.2014 11:13 | Aktualizace: 23.11.2015 08:00 | Jiří Hofbauer

Dobrý deštník by měl mít v šatně každý muž. I když se třeba nejčastěji přemisťujete po městě autem, nikdy nevíte komu byste ho mohli nabídnout. Ať už obchodnímu partnerovi nebo dámě v nouzi. V krajním případě ho použít jako obranou pomůcku v temné uličce.

Současně se do něj vyplatí investovat. Takže nic co se skládá. Skládací deštníky nechme bezedným dámským kabelkám. Vybírejte z klasických deštníků. Připouštíme, že je to starost navíc. Myslet na něj a nikde ho nezapomenout. Udělejte z toho zábavu a povyšte ho na regulérní módní doplněk. Správný deštník by měl mít pevnou konstrukci. Už kvůli sobě dbejte i na to, aby manipulace s ním byla co nejjednodušší.

Samozřejmě i zacházení s deštníkem má své zásady. Bylo by krásné s ním tančit na ulici jako Gene Kelly v Singing in The Rain, ale vy nejste muzikálová hvězda. Deštník proto používejte jen k tomu, k čemu je určen.

Pokud navíc jdete s přítelkyní/matkou/babičkou (...) nezapomínejte, že vždy byste jí měli nabídnout rámě a nést deštník vy. Ona je přitom ta, kterou by měl deštník chránit víc než vás. I z toho důvodu doporučujeme koupit velký deštník, který dokáže pojmout dva lidi.

Než někam vejdete, deštník stáhněte, mírně s ním klepněte, ať opadnou kapky vody. Po vstupu do místnosti deštník uložte na vyhrazené místo. V obchodech pak využívejte igelitových návleků, ať neděláte loužičky.

Deštník Blunt, prodává Gentleport, 1 699 Kč

blunt

Zdroj: Web značky

Deštník Burberry, 6 990 Kč

burberry

Zdroj: Web značky

Deštník Francesco Maglia, 7 200 Kč

francesco2

Zdroj: Web značky

Deštník London Undercover, 4 500 Kč

london_undercover2

Zdroj: Web značkyDeštník Coach, 4 100 Kč

coach

Zdroj: Web značky

Deštník London Undercover, 3 200 Kč

london_undercover1

Zdroj: Web značky

Současně déšť není jen o deštnících. Voda svým způsobem škodí i botám. Po návratu z venku rozhodně dejte svoje boty na napínáky. Že jsou nejlepší cedrové jsme psali už několikrát. Dobře pohlcují vlhkost a současně boty provoní. Řada mužů svoje boty dá pod topení s tím, že je to to nejlepší řešení. Spíš naopak. Boty se vysušují a kroutí. Jako křížaly. Ta parafráze s ovocem (hodně drahým ovocem) na ně sedí i co se uchovávání týče. Mnohem lépe než pod topením jim bude na nějaké dobře větraném místě. Pak je klasicky ošetřete krémem a uložte do botníku v dust bagu nebo jak jste zvyklí.

Napínáky Church's, 1 990 Kč

churchs

Zdroj: Web značkyGumáky... Wellingtonky... Holínky... To je trochu boj. Je to pořád bota primárně určená do horšího terénu. Mimo městské dlažební kostky. Dámská móda tento trend ovládla a holínky povýšila na módní záležitost. Některé dívky a ženy je kvůli nápaditému designu nosí i tom největším horku. Což lehce postrádá logiku. Přesto pokud tomu počasí skutečně odpovídá, vytrvale prší a vy se chcete v neděli odpoledne zahřát miskou polévky v centru města, vezměte holiny. Nemá smysl si hrát na elegána v naprosto rozmočených oxfordkách. Když to doženete pěkným sakem/kabátem tak není problém. Současně nejsou holínky jako holínky. Značka Hunter dělá spíš outdoorovější variantu s masivnější podrážkou, které působí docela jezdecky. Oproti tomu tolikrát haněná značka Crocs jeden čas dělala docela solidní městkou variantu.

Holínky Hunter, 6 599 Kč

hunter

Zdroj: Web značkyHolínky Crocs, k doptání v prodejnách

crocs

Zdroj: Web značkyHolínky Topman, 899 Kč

topman

Zdroj: Web značkyTrocha nostalgie. Já si pamatuji, když ještě praděda s prababičkou chodívali na plesy a nebo do opery na představení. A děda byl skutečný elegán a hodně si potrpěl na to, aby byl vždycky upravený. Myslím, že jsem ho ani nikdy neviděl v ničem jiném než v bílé košili a černých kalhotách. Do budovy opery to měli jen pár kroků přes náměstí. Ale i na těch několik metrů si děda vždycky obul galoše. Byly to návleky z temně šedohnědé a popravdě ne moc pěkné gumy.

Jejich smysl byl v tom, že se obouvaly už na tu společenskou botu. Takže když jste procházeli únorovým nečasem, tak bota zůstala krásně čistá a suchá. Navíc děda by nepřežil, kdyby se kožená podrážka jeho svátečních lakovek, určená výhradně na mramorové podlahy a červené koberce, dotkla chodníku před operou.

Nicméně jsem si vzpomněl, že podobné si přivezl i táta v devadesátých letech, když byl na veletrhu v Düsseldorfu. Pátral jsem, jestli se dělají i dnes. A skutečně jsem je našel. Vyrábí norská firma Swims. Dokonce je mají v té šedé barvě, co měl praděda a mají i tu královsky modrou, co si kdysi přivezl táta. Ale mají i zářivě oranžovou. Tak si říkám, že je nejvyšší čas, abych si pořídil jedny i já.

Galoše Swims, 1 999 Kč

swims

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!