Diamant z domácího mazlíčka

Publikováno: 18.12.2012 12:19 | Petr Hájek

Ačkoliv zní dnešní nadpis neuvěřitelně, až trochu morbidně, jedná se o novou a seriozní službu, jenž vám z kousku těla vašeho domácího mazlíčka udělá umělý diamant v barvě, jaké budete chtít.

2012-12-18-1

Zdroj: Bornrich

Pouto mezi některými lidmi a jejich zvířaty, s nimiž často sdílí doslova každou sekundu, bývá častokrát natolik silné, že se lidé nechtějí s mazlíčky rozloučit ani tehdy, když jejich nejlepší kamarád umře. Existuje ale poměrně originální cesta, jak na toho svého opravdu nikdy nezapomenete - objevila se nám totiž služba, která promění jeho pozůstatky v umělý diamant!

Jak známo, dominantním prvkem v těle všech živočichů je uhlík, což je shodou okolností také prvek, který stačí jinak uspořádat a rázem tu máme diamant. Problém s diamanty je ale ten, že ke svému vzniku potřebují podmínky vyskytující se běžně až desítky kilometrů pod zemí, člověk je ale tvor vynalézavý, takže zvládl samozřejmě vyrábět i diamanty umělé.

2012-12-18-1

Zdroj: Bornrich

Pokud si říkáte, že je to sice zajímavé, ale přesto stále morbidní, musíme vás jedním dechem uklidit, že celý proces jde provádět i u žijících zvířátek, stačí k tomu totiž i chomáč chlupů. A jaká je efektivita procesu? K vytvoření diamantu o váze 1 karátu potřebujete prý méně než šálek popela nebo chlupů. Podobný diamant stojí minimálně 1400 USD, přičemž jde o bílou klasiku stejných vlastností jako diamanty, jaké vykopete někde v dole. Za další barvy je samozřejmě příplatek.

Cena je vysoká z toho prostého důvodu, jelikož proměna na diamant trvá mnoho dní, je k tomu potřeba speciální zařízení, vysoký tlak i teplota a samozřejmě, někdo také musí následně vzniklý surový diamant pořádně zpracovat a obrousit, aby z něj byl kus hodný nošení a ne ušmudlaný krystal jakoby soli. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!