Digitální román Apokalypsa: zánik tištěného slova?

Publikováno: 30.01.2013 19:53 | Jiří Hofbauer

Na knižní trh vstoupil s puncem záhadnosti digitální román Apokalypsa. O co vlastně jde? Autorem digitálního románu je německý spisovatel Mario Giordano. Protože prodej tištěného slova upadá, vytvořil tak verzi příběhu, který v sobě spojuje to nejlepší z klasického románu digitálních aplikací. Poutavá je celá atmosféra interaktivního prostředí, nadstandardní grafické zpracování, řada zvukových efektů, fotografie, ilustrace, skici, hraná i animovaná videa.

Každá kapitola čtenáře láká jakoby zvláštní charakteristikou. Během děje je nutno plnit úkoly, za které je čtenář odměněn tím, že může číst dál. Že se to zdá dětinské? Možná... Ale chytne vás to. Jste jako Indiana Jones a Robert Langdon dohromady. Jen když odmetáte sníh z náhrobku tak vám nemrznou ruce a kouř vás v kryptě neštípe do očí. Ale myslím, že do dvou let vývojáři vychytají i tuhle mouchu.

Děj je poměrně odvážně vystavěný. Začíná v Věčné městě – Vatikáně. Papež Jan Pavel III. Abdikuje na funkci a zmizí beze stopy. O tom, že jeho činy byly dobrovolné začnete pochybovat, když někdo začne vraždit jeho nejbližší důvěrníky. Na pozadí chystající se konkláve, ze které vzejde nová hlava církve, se reportér Petr Adam vydává hledat pohřešovaného Papeže. Stopy reportéra vedou k záhadnému řádu, který po staletí bojuje proti církvi svaté. Bude naplněno středověké proroctví o zkáze? Nadchází čas Apokalypsy? A přinese naplnění věčného snu lidstva, nebo zánik světa?

Lukáš Novák, ředitel vývojářské společnosti Wookie, uvedl: „Chceme dát ochutnávku zákazníkům, co všechno může elektronická knížka poskytnout.“ Otázkou je jestli tohle je budoucnost literatury nebo jen jedna vlaštovka, která knižní revoluce neudělá.

Interaktivní román vyšel už před třemi lety v Německu. Tuzemský distributor ale čekal na dobu, až v Česku bude dostatek chytrých telefonů a především tabletů. Pode odhadů si digitální román může stáhnout až tři miliony Čechů. První dvě kapitoly knihy jsou už teď ke stažení zdarma na stránkách digirománu Apokalypsa, dalších jedenáct bude vycházet postupně od 8. února za cenu zhruba 27 CZK.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!