Dior Homme Cologne 2013

Publikováno: 13.03.2013 10:09 | Jiří Hofbauer

Každý filmový remake jakoby ředil (degradoval) původní předlohu. U parfémů to naštěstí neplatí. Alespoň u těch, které dělá Dior.

Klasický parfém Dior Homme se poprvé objevil v roce 2005 a okamžitě se stal milníkem pánských vůní této firmy. Jeho pronikavě ladná vůně uchvátila každého elegána, který ji zacítil. Lehce mentolová vůně osvěžená bergamotem byla a je trvanlivá, čistá a taková... vznosná.

Dior Homme Cologne 2013 se od roku 2007 posunula o pořádný kus dál. Parfumér François Demachy docílil směsí bergamotu, květů grapefruitu a pižma jednoduché, přirozené a sofistikované vůně.

1

Nejdříve ucítíte svižné tóny kalábrijského bergamotu s dozvuky jasné citrusové vůně. Vůně je výrazná, pronikavá. Dojem uzavírají lehce nahořklé květy grapefruitu, které stahují kyselost a dotváření efekt květinové vůně. Je to na až hranici lipového květu. Je to jasná letní vůně. Nekončí tím, že ji jen nanesete. Exploduje v mnoha fázích a v každé je překvapivá.

Vůně parfém slibuje ten osvěžující pocit čistoty těsně po sprchování. Nebo jako když si vezmete čerstvě vypranou bílou košili, která schla na italském slunci. Tak uvidíme.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!