Dita Brančíková: Letos máme největší počet značek v historii Motosalonu

Publikováno: 02.03.2016 23:23 | Michal Novák

Jaký je Váš vztah k motorkám a motorkářům?
Pěkný. Mám je ráda. Motorky i motorkáře.

Máte radši "závodníky" v barevných kožených kombinézách na kapotovaných supersportech nebo potetované tvrďáky na chopperech?
Tak většinou mě nezajímá, co mají „závodníci“ na sobě, ale spíše co mají mezi nohama. Tedy, jakou motorku sedlají!

Dita-lenka Hatašová-4

Zdroj: Lenka Hatašová

Krásné ženy k motorkám patří, ale v obecném povědomí spíš jako spolujezdkyně. Co si myslíte o ženách - motorkářkách a znáte nějaké?
Nedávno jsem se seznámila s jednou krásnou, něžnou a éterickou novinářkou. A vyklubala se z ní motorkářka, která jezdí už od dětství. Takže představa zarostlé medvědice s knírkem vzala za své.

Jak byste zareagovala, kdyby za Vámi za pár let přišel Váš syn s tím, že by se chtěl stát jezdcem freestyle motocrossu?
Samozřejmě bych mu to mohla zakázat, ale asi by mne neposlechl. Tak bych mu alespoň vyřídila dobré pojištění. Nicméně můj syn má naštěstí zatím zcela jiné zájmy.

Pokud byste si mohla vybrat motocykl, na kterém byste se ráda svezla, který by to byl a proč?
Chtěla bych si vyzkoušet nějakou velkou, silnou motorku, ale pouze jako spolujezdkyně. A ráda bych si zajezdila na nějakém pěkném skútříku, líbí se mi třeba Vespy.

Dita-lenka Hatašová-1

Zdroj: Lenka Hatašová

A kdo by měl vybranou motorku ideálně řídit?
S Pepou Sršněm bych se nebála žádné jízdy.

Je nějaká značka, kterou na letošním Motosalonu postrádáte a proč?
Letos máme největší počet značek v historii Motosalonu. Určitě bychom nějakou našli, která zde není, ale mě zajímají ty, co zde jsou!

Kdo je typickým návštěvníkem veletrhu Motosalon a s jakým největším "exotem" jste se na výstavišti setkala?
Převážně lidé, kteří prostě motorky a vše co s nimi souvisí, milují. Motorkáři jsou komunita, stýkají se, jezdí společně, baví se společně. To se mi na této branži líbí. Navíc i komunikace je přímá, žádné kudrlinky. A největším exotem jsem byla před lety asi já, když jsem tento veletrh dostala. Nevěděla jsem o motorkách nic, snad jen to, že mají dvě kola. Dneska už dokonce rozeznám jednotlivé značky.

 

Dita a caravan

Zdroj: Archiv Dity Brančíkové

K Motosalonu patří bohatý doprovodný program, na co se Vy osobně nejvíc těšíte?
Je tady toho pro návštěvníky přichystáno skutečně hodně – vystavovatelé si připravili to nejlepší, co v současné době na trhu mají, návštěvníci si můžou vyzkoušet jak skútry, tak spanilé jízdy silných strojů se zajížďkou na Automotodrom, nebudou chybět workshopy a ukázky známých divokých kousků kaskadérů a jezdců, autogramiády, známé tváře, přednášky..…ale všechno to máme podrobně vypsané na webu v sekci Doprovodný program. A já osobně se těším v sobotu na večírek. V pavilonu P se bude vyhlašovat vítěz ankety Motocykl roku, tedy ty nejlepší motorky na trhu a po skončení bude motopárty.

Anketa Motocykl roku má jubilejní, dvacátý ročník, můžu opět získat motorku, když budu hlasovat?
Určitě, loni získal pán pěknou Yamahu. Uvidíme, jak to dopadne letos, ale každý, kdo si zahlasuje a to buď na netu na www.motocyklroku.cz nebo přímo na místě, může vyhrát jak motorku, tak dalších 41 pěkných motorkářských cen.

Dita a Karel

Zdroj: Archiv Dity Brančíkové

Motosalon nejsou jen expozice a doprovodné akce, ale i občerstvení. Máte spočítáno, kolik toho návštěvníci během veletrhu snědí a vypijou?
To nemáme, ale víme, že na prvním strojíráku v roce 1959 se snědlo 165 000 párků, 55 000 debrecínek, 30 000 dietních párků. 250 000 moravských klobás, použilo se 100 000 tun masa na výrobu teplých jídel a děti zkonzumovaly 300 000 lednáčkůJ. Na Motosalonu toho bude asi o trošku méně.

Motorky patří spíš k létu, než k předjaří. Co byste dělali, kdyby během Motosalonu napadl sníh?
Kdyby nasněžilo, tak bych si asi zašla vybrat nějakou pěknou čtyřkolku!

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Běsi řádí v Národním divadle Brno Běsi řádí v Národním divadle Brno „My jsme těmi běsy posedlí a zahyneme. Ale nemocný se uzdraví a usedne u nohou Ježíšových. A Rusko bude vyléčeno.“ Fjodor Michajlovič... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!