DJ Wich patří mezi top devítku sběratelů tenisek na světě

Publikováno: 26.03.2016 14:38 | Jiří Hofbauer

Datum 26. března se každoročně nese ve znamení oslavy Air Max Day. K této příležitosti vydala značka Nike film Masters of Air Vol. 1 o devíti nej sběratelích tenisek, mezi něž byl vybrán i náš DJ Wich.

Pro někoho je to posedlost, pro jiné forma sebevyjádření nebo způsobu života. Někteří z nich dali dohromady tisíce Air Max tenisek, zatímco jiní vlastní ty nejvzácnější kousky na světě. Bez ohledu na to, jaké jsou jejich sbírky, všichni mají jedno společné: hlubokou vášeň pro „bublinu“.

A jak jinak by se měla jmenovat Wichova kočka než právě Bublina. Bere sneakersky jako zdroj individuality. Své první Air Max měl z Holandska a bylo to již před 25 lety.

Iceberg z východního Berlína vlastní pravděpodobně největší sbírku Air Max tenisek na světe, má jich doma přes 2000 z kompletní kolekce asi 4000 kusů bot. Své miláčky má uložené ve speciálním skladu.

Stevey z Londýna má tolik modelů Air Max 1s, že je ani nedokáže spočítat. Sbírá je už od roku 1987 a byl taky prvním místním, který měl nenapodobitelné iD.

Krysion v Pegingu má sice “jen“ 20 párů, ale za to extrémně vzácné kousky.

Chanica je sběratelka z Amsterdamu a má více než 500 párů.

Kenji má v Tokiu schované ve svém malém bytě 60 kousků. Ale byl ochoten jíst několik dní jenom zelí, aby si mohl dovolit koupit svůj oblíbený model.

Maurice z Mexico City vlastní sbírku 125 kusů Air Max, všechny z limitovaných kolekcí.

Angelo z Las Vegas je sice sběratelka, ale má asi více Air Max tetování na svém těle než bot v šatníku.

Lalla milovnice sneakersek z Paříže bere své Air Max 1 jako milence, se kterými se ráda prochází do muzea Pompidou.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Stojí nový iPad Pro za to? Stojí nový iPad Pro za to? Větší. výkonnější a jako vždy naprosto dokonalý. To je nový iPad Pro, který byl představen značkou Apple v září minulého roku... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!