DJ Wich patří mezi top devítku sběratelů tenisek na světě

Publikováno: 26.03.2016 14:38 | Jiří Hofbauer

Datum 26. března se každoročně nese ve znamení oslavy Air Max Day. K této příležitosti vydala značka Nike film Masters of Air Vol. 1 o devíti nej sběratelích tenisek, mezi něž byl vybrán i náš DJ Wich.

Pro někoho je to posedlost, pro jiné forma sebevyjádření nebo způsobu života. Někteří z nich dali dohromady tisíce Air Max tenisek, zatímco jiní vlastní ty nejvzácnější kousky na světě. Bez ohledu na to, jaké jsou jejich sbírky, všichni mají jedno společné: hlubokou vášeň pro „bublinu“.

A jak jinak by se měla jmenovat Wichova kočka než právě Bublina. Bere sneakersky jako zdroj individuality. Své první Air Max měl z Holandska a bylo to již před 25 lety.

Iceberg z východního Berlína vlastní pravděpodobně největší sbírku Air Max tenisek na světe, má jich doma přes 2000 z kompletní kolekce asi 4000 kusů bot. Své miláčky má uložené ve speciálním skladu.

Stevey z Londýna má tolik modelů Air Max 1s, že je ani nedokáže spočítat. Sbírá je už od roku 1987 a byl taky prvním místním, který měl nenapodobitelné iD.

Krysion v Pegingu má sice “jen“ 20 párů, ale za to extrémně vzácné kousky.

Chanica je sběratelka z Amsterdamu a má více než 500 párů.

Kenji má v Tokiu schované ve svém malém bytě 60 kousků. Ale byl ochoten jíst několik dní jenom zelí, aby si mohl dovolit koupit svůj oblíbený model.

Maurice z Mexico City vlastní sbírku 125 kusů Air Max, všechny z limitovaných kolekcí.

Angelo z Las Vegas je sice sběratelka, ale má asi více Air Max tetování na svém těle než bot v šatníku.

Lalla milovnice sneakersek z Paříže bere své Air Max 1 jako milence, se kterými se ráda prochází do muzea Pompidou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!