Začíná 10. ročník London Fashion Week Men’s

Publikováno: 06.01.2017 12:30 | Magda Žůrková

V Londýně se poprvé uskuteční pánský Fashion Week pod novým názvem - London Fashion Week Men’s (místo původního London Collections: Men), což dokazuje dosavadní úspěch i velikost akce, která se stále rozrůstá.

justin_tallis

Zdroj: Justin Tallis

Tentokrát také budeme pozváni do nové lokace, která se později v únoru stane domovem i pro London Fashion Week (díky bohu za ty dary, další sezónu v garážích v Soho by přežil už jen málokdo). Jedná se o budovu The Store Studios na Strand, poblíž úžasného Somerset House, jež hostil londýnské Fashion Weeks po mnohé sezony. London Fashion Week se odtamtud přesunul do nadzemních garáží v Soho v roce 2015 bez bližšího jasného vysvětlení.

Dějí se velké věci. Kromě nového nazvu a místa se na londynská mola vrací Vivienne Westwood s pánskou (původně MAN label) i dámskou (Red Label) kolekcí, které uvede na společné přehlídce v pondělí. Oproti tomu zmizela Burberry - dle očekávání - která je jedna ze značek naskakující na novou marketingovou strategii “see now, buy now” a přehlídkou se prezentují už jen na London Fashion Week zaměřujícím se na dámskou módu. Zdá se, že po Brexitu se holt musí snažit všichni více, nevyjímaje módní průmysl, jez ročně vydělá Velké Británii 26 miliard liber (2014). 

Jedním z největších lákadel londýnských Fashion Weeků jsou vycházející talenty, obvykle z řad studentů, které sponzoruje TOPSHOP (potažmo TOPMAN) svým programem NEWGEN. Objeví se tak zcela nova jména: Alex Mullins, Craig Green, Cottweiler, Liam Hodges, Wales Bonner,Kiko Kostadinov, Phoebe English Man a Bobby Abley. Dnes celý Fashion Week otevírá přehlídka studentů London College of Fashion a následuje TOPMAN design.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!