Dobíjení lidským potem

Publikováno: 24.04.2013 12:51 | Petr Hájek

Na světě existuje spousta lidí, kteří, když přijde na otázku matičky přírody, neznají bratra a stávající se jejími fanatickými ochránci. Každý den jezdí do práce na svém dřevěném kole a v botách z bambusu a bederní roušce z konopí přemýšlí, jakými cestami ještě planetu obtěžují - ano, jedna tu je, nepochybně si dobíjejí své elektrické gadgety ze sítě, čímž vlastně nepřímo podporují všechny ty odporné moderní metody získávání energie.

atl_rollers

Zdroj: Dvice

Jestliže to myslí někdo s šetřením planety opravdu vážně a bere to realisticky a nikoliv fanaticky, pak má náš respekt za tento přístup, nicméně pro tyto osoby není život lehký - jak třeba používat mobilní telefony a přitom být kompletně mimo síť? Dnes se ovšem přesvědčíme, že tu cesta je!

A cesta je to kupodivu docela prostá a nezahrnuje zvláštní procesy nebo rituály - stačí k tomu, pořídit si generátor jménem Siva Cycle Atom, který vše řečené umí a to velmi elegantní cestou.

Atom funguje tak, že když jedete na svém kole kamkoliv, pak dobíjí připojené elektronické hračky. Navíc, disponuje 1300 mAh záložním akumulátorem pro situace, kdy nemáte čas jezdit někde, ale přesto potřebujete okamžitě a střelhbitě "šťávu".

Součástí balení jsou následující věci: generátor samotný (za dvě minuty jej namontujete na naprosto libovolný typ kola), připojitelný akumulátor, USB port a kabel k propojení toho všeho.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!