Sen jménem supercross epizoda 1

Publikováno: 26.01.2014 12:44 | Jakub Matulík

Před nedávnem jsme vám ukázali, jak bydlí Jeremy McGrath, naprostá hvězda mezi jezdci našeho tolik oblíbeného supercrossu. Ale dnes vás vezmeme přímo do zákulisí tohoto nevšedním sportu.

Americká televize CBS hodila na stůl eso před flopem a 19.ledna v premiéře uvedla první z pěti dílů dokumentu o tomto úžasném sportu. Další eso vybalil Mike z MXkings.com, který dokument bude postupně předkládat, takže se na něj může dívat i ten kdo angličtinou zrovna nevládne. Velké díky Miku.

Dokument Supercross: Behind The Dream odhaluje zákulisí tohoto motoristického sportu. Jak se ve filmu dozvíte, supercross je podle názoru trenérů, fyzioterapeutů, doktorů a řady dalších specialistů jeden z nejnáročnějších sportů na světě. Absolutně anaerobní sport, který vás nutí se maximálně soustředit každou vteřinu po dobu každé jízdy. Dokument přibližuje jak žijí ti nejlepší závodníci tohoto sportu, jak trénují, jak se na ně dívá jejich rodina, co všechno musí a museli obětovat, aby byli nejlepší a kolik bolesti a stresu tento úchvatný sport přináší. Osobně jsem viděl už pár dokumentů o tomto sportu, takže mám poměrně jasnou představu o tom, jak je tento sport tvrdý, ale první díl tohoto dokumentu mi rozboural i poslední naděje na zábavný sport.

I když vás supercross třeba úplně nezajímá, i tak tenhle seriál ze světa supercrossu nevynechejte. Jeden díl vezme jen čtyřicetpět minut života a možná to změní váš pohled na profesionální sport jako takový.

Premiéry dalších čtyř dílů jsou naplánovány na 16.února, 2.března, 30.března a 13.dubna 2014.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!