Dokumentární cyklus KMENY startuje dnes večer

Publikováno: 04.03.2015 21:20 | Jiří Hofbauer

Ideály a estetika vyklouznutí z tuhého společenského řádu. Režisérka Daniela Gébová proniká do podstaty punku. Nový dokumentární cyklus KMENY mapující současné městské subkultury startuje dnes večer od 22:00 hodin na ČT2 epizodou Punk.

Citlivost a revolta proti jakémukoli útlaku a svazujícímu systému, vyjádření individuality a nesmiřování se s daností jako životní postoj. Svoboda projevu a prožitku v několika příbězích. Protest proti podstatě společenského mechanismu založeného na tuhém řádu, automatismu rolí a mechanismech donucení. Těžké boty proti nepřirozenosti, falši, neautentičnosti. Režisérka Daniela Gébová propojuje krajní polohy současné tuzemské punkové scény a hledá nové a nezvyklé podoby toho, co znamená punk.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Range Rover Evoque: kráska i zvíře v jednom Range Rover Evoque: kráska i zvíře v jednom Nejprodávanější model Range Rover Evoque získal pro rok 2016 výraznější vzhled. Luxusní SUV nabízí celou řadu vylepšených designových... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!