Dolce & Gabbana Velvet Dessert Oud

Publikováno: 22.05.2013 16:30 | Jiří Hofbauer

V poslední době se na trhu objevilo několik parfémů inspirovaných vůněmi arabského světa, který má ve vůních hlubokou tradici. O tom ostatně svědčí i fakt, že míchaní parfémů je v arabském světě určitá forma zábavy a šejchovské rodiny dokonce mají vlastní laboratoře, kde si míchají vlastní vůně.

Nejprve Versace přineslo Pour Oud Noir, pak Lancome přišlo se svým L'Autre Oud a nyní i Dolce & Gabbana uvádí na trh Velvet Dessert Oud. Parfém se vyznačuje nasládlým kouřem, tóny tmavého dřeva a jantaru s dozvuky pižma kadidla. Orientální ráz odlehčuje vůně mandlí a růží.

To co všechny vůně spojuje oud, známý též jako agarwood neboli česky aquilárie. Jedná se o smolné dřevo tmavé barvy, z kterého se získává vonná pryskyřice. Těchto stromů však v poslední době razantně ubývá a tak se tato oblíbená složka parfémů stává čím dál tím dražší.

Cílem parfumérů Dolce & Gabbana bylo pochytat do flakónu rozmanitou vůni neutuchajícího větru, který vane z písečných din pouští Středního východu.

V českých parfumériích na parfém Velvet Dessert Oud patrně nenarazíte, ale za £ 170 (asi 5 200 CZK) si jej můžete objednat v eshopu londýnského obchodního domu Harrods.

Dolce-GQ-14May13-pr_b_960x1440

Zdroj: Dolce&Gabbana

Parfém je ze série unisexových vůní The Velvet Collection

dd

Zdroj: Swide
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!