Dolce Monica Bellucci

Publikováno: 08.03.2013 08:37 | Jiří Hofbauer

Celým jménem Monica Anna Maria Belluci se narodila v italském městečku Cittá di Castello. Už odmala byla vedená, že musí bydlet doma, pak jít na univerzitu a stát se právničkou. Sama přiznala, že jedním, ne-li jediným důvodem proč se stala modelkou a následně jerečkou bylo, že pochází se stabilní rodiny z malého města. Připadala si až moc chráněná a její život předvídatelný. Vždy věděla co bude, kam míří, co má chtít. Všichni sice žijí v domnění, že Italové žijí vzrušující život, Monica ho popisuje jako cyklu škola, zimní prázdniny, škola, letní prázdniny, škola. Právě během období studia na univerzitě v Miláně začala koketovat s modelingem.

Byla jen otázka času, kdy si ji někdo všimne. Ten někdo byl režisér Dino Risi. Uviděl její fotografii v časopise a okamžitě ji nabídl roli v televizním filmu Vita Coi Figli. Do světového filmu prorazila v roli jedné z krvechtivých (a sexu) nevěst ve filmu Forda Coppoly Dracula. Poté vrací do itálie a točí filmy IL Cielo? Sempre Pi? Blu, Palla di Neve nebo I Mitici. Za veleúspěšný thrillerem Byt získala francouzskou filmovou cenu César. Já si ji poprvé všimnul v dramatu z období druhé světové války v Giuseppe Tormanora Malèna. Film i já jsme zestárli, ale Monica je v něm stále dokonalá.

První dítě se Bellucci se rozhodla mít až po čtyřicítce. Chtěla si naplno užít kariéru a teprve potom mateřství. „Nechtěla jsem být matkou s pocitem viny,“ říká herečka.

Monica Bellucci se stále objevuje v žebříčcích nejvíce sexy, žen, na titulkách předních společenských a módních časopisů a loni byla i středobodem letní kolekce Dolce & Gabbana.

Buona fortuna, Signora Monica...

Monica Bellucci na fotografiích Normana Jean Roye pro španělskou edici Vanity Fair

2
3
4
5
6
7
8

Zdroj: Vanity Fair

Ralph Wenig Zima 2012/2013

9
10
11

Zdroj: Ralph Wenig
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!