Double trouble: jak kombinovat různé druhy denimu

Publikováno: 23.11.2015 11:16 | Aktualizace: 23.05.2016 08:00 | Jiří Hofbauer

Všichni milujeme denim, materiál, který udělal díru do světa oblékání. A nosíme ho ke všemu. Formálnímu saku, extravagantnímu blazeru, nadčasovému trenčkotu, nebo rebelské parce. Hrajte si s různými barvami denimu. Texasky nejsou jen modré.

Džíny jsou relativně univerzální kus. Velice snadno je můžete shodit vytahanou šedou mikinou, nebo naopak pozvednout apartním blazerem. Právě džíny ve střídmé modré barvě budou vypadat dobře snad v kombinaci s jakýmkoliv svrchníkem.

Sako, vesta, košile a džíny, vše Tommy Hilfiger. Boty, Russell & Bromley. Hodinky, Thomas Sabo.

double_1

Zdroj: GQ

Džínová bunda je dalším kusem, která se vám poddá. S tričkem a béžovými chinos dostanete univerzitní look. Popusťte ještě více uzdu fantazii a kombinujte s kostkovanou košilí, kravatou a formálními kalhotami. Ano, je to balancování na hraně, ale uvidíte, že jste si adrenalin ještě nikdy takhle neužili.

Kabát, sako a džíny, vše Jacob Cohen. Kravata, Hackett. Košile, Marks & Spencer. Boty, Burberry. Ponožky, The London Sock Company. Deštník, Undercover.

double_2

Zdroj: GQ

Vyhněte se monopolu jednoho odstínu denimu. Outfit bude budit dojem overalu a to není zrovna mužné. Ženám to připomíná... dupačky. Kombinujte dva druhy denimu vždy tak, že mezi jednotlivými barvami bude rozdíl jednoho, ideálně dvou odstínů modré. Současně denim oživte nějakým výrazným prvkem. Ideálně botami. Bílé plátěné tenisky, tanové polobotky nebo semišové loafers jsou tou správnou volbou.

Košile, tričko, džíny, vše AG Jeans. Boty, Russell & Bromley. Brýle, Oliver Peoples. Sloha, Smythson.

double_3

Zdroj: GQ

Jedním z trendů jsou černé džíny, které byly dlouho opomíjeny. Teď jsou naopak v centru zájmu. Prudce slim denimky v barvě půlnoční černi patří k žhavým trendům. Přidejte rozervaná kolena a máte z nich masový trend. Proto volte úzké, ale ne zbytečně úzký a tudíž následně kompromitující střih bez dalších vylepšení. Věřte, je to dobrá rada.

Bunda, Burberry Brit. Kravata, Burberry London. Tričko, Topman. Džíny, boty, oboje Billionaire. Sluneční brýle, Ray-Ban.

double_4

Zdroj: GQ

V úvodu haněnou šedou mikinu určitě užijete v kombinaci se světlými džínami. Vůbec nevadí, když budou mít padlý sedlý sed a široký střih. Spíš naopak. Přidejte bílé triko a máte look největších machrů z 906210. Devadesátky měly a pořád mají cosi do sebe.

Svetr, džíny, oboje 7 For All Mankind. Boty, Dune. Hodinky, Thomas Sabo.

double_5

Zdroj: GQ
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!