Doutníkové novinky, díl 14.

Publikováno: 02.01.2013 12:52 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník.

1. Nový Dunhill z extra starého tabáku

Na trh se chystá nový doutník, jenž bude zajímavý tím, že půjde o směsku těch nejstarších tabáků, jaké kdy kdo viděl. Novinka se jménem The Dunhill Aged Reserva Especial 2003 je omezenou edicí stavící na plnicím dominikánském listu z roku 2003. Chuť tvoří dále connecticutský širokolistý list vázací a známý connecticutský stín je tu jako list krycí. Vitola novinky bude Robusto Grande (5 1/2" x 54 prstýnek) a bude stát 15 USD kus.

2013-01-02-1

Zdroj: Cigar Aficiondo

2. L’Atelier doplnil doutník Corona Gorda

L'Atelier Selection Spéciale (též LAT46 SS) má rozměry 5 5/8" a 46 prstýnek, což jsou typické rozměry tradičního kubánského doutníku corona gorda. Novinka půjde na trh v dubnu 2013 a má mít stejný tvar špičky jako další vitoly této značky, každopádně list vázací má být znatelně tmavší povahy - L'Atelier totiž používá typ Sancti Spiritus (hybrid Criollo a Pelo d'Oro pěstovaný Oliva Tobacco Co. v Ekvádoru). Cena pod 10 USD.

2013-01-02-1

Zdroj: Cigar Aficiondo

3. Silnější La Aroma na dohled

La Aroma de Cuba Mi Amor Reserva je silnější a tmavší verzí doutníku La Aroma de Cuba Mi Amor a právě se dostává do distribuce. Novinka je popisována jako silnější, bohatší a ještě komplexnější verzí Mi Amor. Nová verze má list vázací z jiné, vyšší části tabákové rostliny, je tedy silnější a tmavší. Listem krycím je zde z kubánských semen pěstovaný tabák z Mexika. Co se týče listu plnicího a vázacího, je to plně v režii Nikaragui. Cena okolo 10 USD.

2013-01-02-1

Zdroj: Cigar Aficiondo

4. Ted’s Cigars uvádí Dale Earnhardt Jr. Cigar

Jezdec z NASCAR Dale Earnhardt Jr. a firma Ted’s Cigars se rozhodli vytvořit společně jemný doutník s kapku strohým jménem #88, který je již dostupný. Zavinutý je v Dominikánské Republice, listem vázacím je tu Ekvádor a tabák plnicí je směska z Nikaragui, Brazílie a Dominikánské Republiky. Doutníky se prodávají jednotlivě ve skle a jejich cena se většinou pohybuje okolo 12 USD.

2013-01-02-1

Zdroj: Cigar Aficiondo
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!