Dresy slovenské hokejové reprezentace na olympiádě v Soči

10.11.2013 19:51 | Jiří Hofbauer

Za necelé tři měsíci ruské Soči stane dějištěm 23. zimních olympijských her. Pokud to Rusové stihnou. Pomalu se tak odhalují týmové dresy, v kterých budou hráči hájit svoje státní barvy.

Slovenský svaz ledového hokeje oficiálně představil nové dresy, které pro slovenské hráče vytvořil společně se značkou Nike. Velice minimalistické dresy jsou vyvedeny v národní barvách v bílé a modré variantě. Nezdobí je žádné folklorní prvky ani nacionální ornamenty. Dvouramenný kříž na hrudi je jediný výraznější prvek.

To kouzlo je v detailu. Dres lemují drobné linky. Pokud se podíváte blíž, zjistíte, že v těch pásech rotujících kolem těl hráčů je vepsaná slovenská státní hymna. Tento nápad má symbolizovat, že ačkoliv kluci slovenští budou jakkoliv daleko od domova, Slovenkou pořád bude s nimi.

Že tahle myšlenka má nápad, nelze popřít. A co říkáte na další dresy?

1

Zdroj: Nike

sochi_2

Zdroj: Nike

sochi_3

Zdroj: Nike

sochi_4

Zdroj: Nike

sochi_5

Zdroj: Nike

sochi_6

Zdroj: Nike

sochi_7

Zdroj: Nike


Hodnocení článku:Komentáře

L'invitation au Voyage de Louis Vuitton L'invitation au Voyage de Louis Vuitton Hudební legenda David Bowie je hlavní hvězdou krátkého filmu značky Louis Vuitton L’invitation Au Voyage. Režie devadesáti sekundového... Předchozí článek Trh mrch 111: Outsider v Nesnázích Trh mrch 111: Outsider v Nesnázích Martin věděl kdy nastal ten zlom. Přesně si ten moment pamatuje. Seděli na podnikové večeři v Buddha Baru, před ním jeho oblíbené... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!