Ducati Scrambler Dirt Track Koncept

Publikováno: 14.05.2015 09:27 | Jakub Matulík

Italská značka Ducati vzbudila ne malé pozdvižení, když světu předvedla koncept Scrambler. Ten se absolutně vymyká všemu, co jsme od této skvělé italské značky zvyklí. Je to asi takový odskok, jak kdyby Ferrari dělalo obrněné terénní vozidlo pro US military. Ducati tímto úletem, chce otevřít dveře světu customizéru, kde je přesně tento druh motorek velice v oblibě.

Ducati_2

Zdroj: Ducati

Je super vidět, že když se chce, všechno jde. Scrambler je sám od sebe velice designově povedený, ale jak je vidět, dá se přetvořit a nevznikne z něj odpad nýbrž, ještě víc stylový stroj. I když se jedná o italskou Ducati, tak tenhle koncept nepochází z Itálie. Scrambler Dirt Track totiž pochází z thajského zastoupení značky. Je skvělé, že můžeme sledovat výtvory některých designeru, kteří sou rozmístěni, po celém světě.

Co je tedy nového na tomto konceptu? Motor i základní linie motorky zůstaly nedotčeny. Designer a potom stavitelé, ovšem pořádně zapracovali na trošce karotáže a celkovém optickém provedení motorky. Klasické červené nalakování motorky zmizelo, místo toho jej nahradil kartáčovaný kov a díky této povrchové úpravě vypadá tahle motorka real badass. K tomuto drsnému vzhledu přispívají i v kůži upravené boční části nádrže. U původního Scrambleru jsou tyto části provedeny v hliníku. Úpravou proběhlo i uzavírání nádrže, kde klasické víčko, nahradil vyfrézovaný CNC uzávěr.

Ducati_4

Zdroj: Ducati

Když vidíte motorku ze předu a ohlédnete se do historie motorek, jistě si vzpomenete na Steveho McQueena, který závodil na flat track biku. Scrambler Dirt Track svým čelen na ně nepřímo odkazuje. Maska byla kompletně přepracována tak, aby vypadala jako tabulka na identifikační číslo jezdce. Ale nebojte, malé světlo v ní najdete. Tento výtvor vypadá retro, ale zároveň dosti futuristicky a to se nám opravdu líbí.

Ducati_8

Zdroj: Ducati

Ducati_3

Zdroj: Ducati

Ducati_7

Zdroj: Ducati

Co se ještě změnilo? Nově obalený svod výfuku, zároveň s ním přišla i nová kratší jistě dosti hlasitá koncovka. Změnou proběhlo i sedlo. A teď přichází velká pecka. Motorka totiž dostala obutí od značky Pirelli model Skorpion Rally. Díky těmto botkám dostal Scrablem vzhled, který vzbuzuje dojem, že by snad i zvládl lehčí terén. Ne,jen že vzbuzuje dojem on si o protažení motorky na nějaké polňačce vyloženě říká.

Ducati_6

Zdroj: Ducati

Ducati_5

Zdroj: Ducati

Ducati_9

Zdroj: Ducati

My jsme z Ducati Scrambler Dirt Track nadšení. Bylo by super, kdyby takové výtvory brázdily naše cesty. Snad se něčeho takového brzy dočkáme. Do té doby, nám nezbývá nic jiného než-li slintat nad fotkami.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!