Dušan Kožíšek: Nikdy jsem si nevybíral to, čím budu

Publikováno: 03.06.2015 13:22 | Jiří Hofbauer

Běžkař Dušan Kožíšek, držitel dvou bronzových medailí z Mistrovství světa v klasickém lyžování, žije od malička sportem a rád hovoří upřímně, i když někdy s nadsázkou sobě vlastní. Jméno Dušana Kožíška je často spojováno s přímočarostí a zdravou drzostí. On sám však působí jako skromný mladý muž, který si rád dělá srandu i sám ze sebe.

Kozisek4_resize

Zdroj: Ogilvy

Dušan Kožíšek je český běžec na lyžích. Mezi jeho největší sportovní úspěchy patří bronzová medaile ve sprintu dvojic z Mistrovství světa 2005 v Oberstdorfu a bronzová medaile z téže disciplíny z Mistrovství světa 2007 v Sapporu.

S jinou profesí by však v budoucnu nepočítal. Jeho životní styl a vize do budoucna jsou jasné. „Nikdy jsem si nevybíral to, čím budu. Od malička jsem byl vedený ke sportu. Táta běhal na lyžích i skákal, takže jsem šel v jeho šlépějích. Já jsem začínal také jako sdruženář a na přelomu juniorských a dospěláckých let jsem přešel jen na běžecké lyžování,“ vzpomíná na své začátky Dušan Kožíšek.

U vrcholových sportovců se nesmí podcenit ani příprava. Sám by si rád sáhnul na vysoké mety. „Můj profesní cíl by byla medaile z Olympijských her, ale nejdůležitější je zdravý a dlouhý život. Od jara jezdím na kolečkových lyžích, na kole, běhám a posiluji. V létě pak jezdíme lyžovat do ledových tunelů a na ledovce. Se stravou je to už ale horší, poněvadž jsme odkázáni na to, co nám na soutěži připraví,“ hodnotí Dušan Kožíšek.

Kozisek5_resize

Zdroj: Ogilvy

Ovšem o svůj zevnějšek, tak jako někteří jeho kolegové, tolik nedbá. „Moc se o sebe nestarám. Nejraději jsem, když ráno vstanu a jdu, před zrcadlem moc času netrávím,“ říká Dušan Kožíšek. Avšak holení preferuje rychle a bezbolestně. „Holím se pouze výjimečně, nejvíce pak během léta když jezdím na kole. Tvář si holím pravidelně a nejraději na suchý způsob a bezbolestně, v čemž je Philips Series 9000 jedinečný,“ doplňuje Dušan, který se rozhodl vyzkoušet holení u svého jmenovce a majitele holičství Tomáše Kožíška.

Mladý sportovec ani nepopírá fámy, že se rád obklopuje hezkými ženami, ale s tím je teď konec, neboť sám teď navázal novou známost. „Tak říkat se může cokoliv. Vyvracet nic nebudu. Myslím si, že jsou lidi, kteří se s holkami stýkají míň a někteří víc. Já sám teď začínám budovat nový vztah s jednou sportovkyní, ale zatím neprozradím, která to je,“ upřesnil Dušan Kožíšek.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!