Dynamické BMW M760Li xDrive

Publikováno: 15.02.2016 09:35 | Jiří Hofbauer

Nové BMW M760Li xDrive je vrcholným provedením nedávno uvedené nové generace BMW řady 7. Zcela výjimečnou dynamiku, dostupnou kdykoliv spolu s jedinečnou kultivovaností, zaručuje zážehový motor V12 s technologiemi M Performance TwinPower Turbo. Bezprecedentní postavení BMW M760Li xDrive v segmentu luxusních limuzín mu zajišťuje nejen jeho jízdní potenciál, ale také mimořádně vysoká úroveň komfortu. Nové BMW M760Li xDrive je nejnovějším příspěvkem do rodiny automobilů BMW M Performance, které v hojné míře využívají dlouholetých zkušeností společnosti BMW M.

P90208696-highRes 2

Zdroj: BMW Group

Dvanáctiválcové motory mají již tradičně větší prestiž, než motory jiné konfigurace. Jsou vyjádřením největšího možného umění ve stavbě pohonných jednotek a současně mají vynikající pověst zásluhou značné výkonnosti a specifického způsobu, jakým dodávají svůj výkon. Pod kapotou BMW řady 7 umístěný přepracovaný motor V12 je zárukou zcela výjimečného způsobu cestování. Charakter BMW řady 7 nejlépe vyjadřuje právě vrcholná verze vybavená motorem s dvanácti válci.

P90208699-highRes

Zdroj: BMW Group

Tato luxusní limuzína dokáže z 0 na 100 km/h zrychlit během 3,9 s a dosáhnout nejvyšší rychlosti 250 km/h, případně 305 km/h (elektronicky omezena) v kombinaci s paketem M Driver’s. Hnací síla nejvýkonnějšího motoru M Performance prochází přes 8stupňovou převodovku Steptronic Sport. V BMW M760Li xDrive má specifické naladění strategie řazení, která se vyznačuje sportovnějšími změnami rychlostních stupňů a působivějším podřazováním v celém spektru využitelných otáček. Vše je dokonale přizpůsobené průběhu výkonu motoru V12. Charakteristiku řazení lze měnit pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control. Řadit lze samozřejmě také páčkami na volantu. V režimu manuálního řazení převodovka při dosažení omezovače otáček nepřeřadí automaticky na vyšší stupeň, ale nechává vše na řidiči. Součástí výbavy 8stupňové převodovky Steptronic Sport je funkce Auto Start Stop.

P90208702-highRes

Zdroj: BMW Group

Nová generace BMW řady 7 je ve svém segmentu etalonem v oblasti jízdní dynamiky. Inteligentní lehká konstrukce využívající v nosné struktuře karoserie uhlíkové kompozity Carbon Core přináší novému BMW řady 7 nejen minimální hmotnost, ale také snížené těžiště, které je zárukou sportovnějšího jízdního projevu, příkladné obratnosti, dynamiky a v neposlední řadě i komfortu.

P90208697-highRes

Zdroj: BMW Group

Nové BMW M760Li xDrive je standardně vybaveno stálým pohonem všech kol BMW xDrive. Tento inteligentní systém rozděluje hnací sílu mezi nápravy plně variabilně podle aktuální jízdní situace a zajišťuje tak nejvyšší možnou úroveň trakce a agility. Naladění systému BMW xDrive preferuje zadní nápravu, což BMW M760Li xDrive dodává sportovnější charakter, odpovídající automobilům M Performance.

P90208703-highRes

Zdroj: BMW Group

Známý charakter BMW M Performance je jasně patrný také uvnitř nového modelu. Exkluzivní kůží čalouněný M volant nese logo M a jeho tlačítka mají matně chromovanou povrchovou úpravu Pearl Gloss Chrome, která je použita také na zadních stranách řadicích páček umístěných na volantu. Osvětlené nápisy V12 na nástupních prazích jsou při nastupování příslibem výjimečných jízdních zážitků. To samé platí také pro rychloměr cejchovaný do 330 km/h. Specialitou BMW M760Li xDrive jsou i M pedály a M opěrka pro levou nohu. Prostor mezi sedadly kolem voliče převodovky je vyplněn dekoračním panelem s leskle černým klavírovým lakem Piano Black, na němž je umístěn nápis V12. Stejné označení se nachází na středové loketní opěrce v zadní části, a to v případě, když je součástí výbavy volitelný ovládací panel Touch Command Panel.

P90208717-highRes

Zdroj: BMW Group

Elektricky nastavitelná komfortní přední sedadla s paměťovou funkcí a černé dřevěné obložení Fineline s vysoce lesklým kovovým vloženým páskem vytvářejí spolu s koberci s vysokým vlasem dojem mimořádné kvality a propracovanosti. Luxusní atmosféru uvnitř vozu podtrhuje také antracitové čalounění stropu. Exkluzivní kůže Nappa je použita na sedadlech, jejich bočnicích, na hlavových opěrkách, dveřích a středové loketní opěrce. Tím vytváří dojem doslova hýčkajícího luxusu.

P90208722-highRes

Zdroj: BMW Group

Uvnitř vozu je nově použitý BMW volant se dřevem vykládaným věncem, logo V12 se po nastartování rozsvítí mezi přístroji a přehlédnout nelze ani rychloměr se stupnicí do 260 km/h. Specifický charakter provedení V12 Excellence dokresluje i komfortně laděná výfuková soustava s kultivovaným zvukovým projevem.

P90208701-highRes

Zdroj: BMW Group

Stejně jako je tomu u ostatních verzí nového BMW řady 7, také vrcholné provedení BMW M760Li xDrive může být vybaveno ovládáním pomocí dotykového displeje. Tento způsob obsluhy vhodně doplňuje tradiční iDrive ovladač s dotykovou horní vrstvou. Tento systém je navíc vůbec poprvé doplněn možností ovládání pomocí gest, tedy pohybů rukou v prostoru mezi předními sedadly. Speciální 3D senzor rozpoznává předem daná gesta a reaguje na ně. Tímto způsobem lze například měnit hlasitost systému nebo přijímat a odmítat telefonní hovory. Vůbec poprvé je k dispozici také bezdrátová nabíječka pro mobilní telefony, která je integrovaná do středové loketní opěrky.

P90208724-highRes

Zdroj: BMW Group
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!