Editorial: Čas díkůvzdání

Publikováno: 01.11.2013 10:05 | Jiří Hofbauer

V pondělí jsme měli státní svátek. A je mi smutno z toho, kolik lidí (ne)ví, proč jsme ten den mohli být doma. Nějakej svatej..? Cyril... Ty vogy já nevim! K tomu televizní reportáž kolik průměrná rodina sní chipsů, výsledky voleb a politický tyátr jménem Chodí Hašek okolo, ukažme si na něho. Musíte uznat, že to byl vydatný týden.

Čtvrtý čtvrtek v listopadu Američané slaví jeden ze svých největších svátků a to Den díkůvzdání. Popravdě, který z amerických národních svátků není právě ten největší. I když nejsem zastánce Halloweenu, Santy Clause, hledání vajec v trávníků a podobných... anglosaských tradic a kopu za Ježíškův tým, Den díkůvzdání je mi tak nějak lidsky sympatický. Je to den sumarizace všeho co se za uplynulý rok událo, připomenutí za co jsou vděční a za co mohou děkovat. Ostatně myslím, že slovem děkuji Češi všeobecně hrozně škudlí. Jako kdyby se jim při tom slově měl jazyk ochodit stejně jako podrážka u kožených polobotek. Jistě, máme státní svátky, ale kolik lidí ví proč...? Dva z deseti? Myslím, že tento druh svátku u nás v Česku to docela chybí.

Každý na svém životě najdeme nedokonalosti. Zamysleme se nad tím, jestli jsou ty stížnosti skutečně opodstatněné. Co kdybychom se místo utápění v tom co nemáme, těšili z toho co máme. A uměli za to poděkovat.

Já se na listopad těším každý rok. Ostatně jako na každý měsíc. Naučil jsem se, najít si v každém měsíci vždy něco pozitivního. To něco na co se můžu těšit. Ano, přiznávám – potřebuji se těšit.

Těším se na máminu svatomartinskou husu, u které se všichni sejdeme a najednou se z té pečené drůbeže uprostřed stolu stane těžnice veškeré diskuze a spojnice mezi námi.

Těším na mladé beaujolais a až se z klukama z redakce změníme na kámoše a budeme řešit všechno, cokoliv a klidně i nic.

Ale hlavně se těším na každý další den, který pro vás děláme Menstyle.cz.

Dnes rozhodně nevynechejte zápisky z cest po Monaku. Uvidíte, že skutečně platí „než každý rok na týden k Máchovu jezeru, to raději jednou za život do Monte Carla.“ Inspirujte se v lookbooku světových značek jako Louis Vuitton, Armani nebo Gucci. Zima je útlum pro přírodu, ne pro šatník. Vzhledem k tomu, že zase nastal Movember tak si nechte poradit jak pečovat nejen o knír ale i tvář. A klidně nám do redakce posílejte fotky svých výpěstků. Ty nejlepší ukážeme na facebooku. V průběhu měsíce se pak přihlásí Antonín Beránek, český Muž roku 2013, se svým první reportem z cesty na finále Mister International 2013 z Jakarty. A co dál? Po svobodných zednářích přijde další reportáž z terénu. Doslova. Tentokrát ale o poznání drsnější. Bude potřeba silná svítilna a notná dávky odvahy.

IMG_0544 2Jirka Hofbauer

Editor, jirka@menstyle.cz

quersir_oliver_est_img_06-159.jpg

Zdroj: S.Oliver

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!