Editorial: Dva roky prázdnin

Publikováno: 02.06.2014 12:12 | Jiří Hofbauer

Konec školního roku měl vždycky takovou zvláštní atmosféru. Jindy plné školní chodby začaly řídnout a bylo poznat, že se něco blíží. A když jste odevzdali učebnice, bylo už úplně jasné, že je po všem. Další rok za mnou a přede mnou jsou dva luxusní měsíce ničeho.

Ještě na gymplu jsme měl jen jeden cíl – přežít školní rok a dočkat se dvou měsíců prázdnin. Ostatně kolem prázdniny a vlastně každého dne volna se utahovala veškerá pozornost i mých spolužáků. Dva roky prázdniny, o kterých psal Jules Vernes, mi proto přišly jako splněný sen. Dva roky žádná chemie, fyzika a rovnice o jedné (jakoby všech) neznámé. Jak by to někdo nemohl chtít?

Dnes se varianty dvou let prázdnin spíš děsím. Ne, nemyslím si, že by tenhle názor byl znakem začínajícího workoholismu, ale jen si nedokážu představit, co bych během čtyřiadvaceti měsíců dělal. Ležel na pláži a cucal coronu? Nebo vyrážel se surfaři na nejlepší vlnu? Nebo běhal po památkách? Říká se, že prací živ je člověk. Nevím, jak to chápete vy, ale já si myslím, že tohle pořekadlo mnohem víc než na tu materiální stránku věci, poukazu na tu duchovní. Člověk v zásadě potřebuje povinnosti, úkoly a zdravou dávku stresu, aby se sebe dostal to nejlepší a současně, aby odměna byla o to sladší.

Červen na Menstyle.cz otevřeme článkem o polka dots tedy puntících. A v průběhu června se k nim v rámci jiných témat ještě vrátíme. Poradíme vám, jak se starat o tělo během letních měsíců, které bývají pro lidský organismus jedny z nejnáročnějších.

Nejen o cvičení, stravě ale třeba i motivaci vám přineseme rozhovor se závodníkem kategorie Men's physique a fitness trenérem Martinem Mesterem.

Rozhodně nevynechejte ani rozhovor s experimentální cukrářem Martinem Beránkem. Už tento pátek můžete jeho i nás potkat na brněnském Špilberk Food Festivalu.

Léto budiž pochváleno!

Slunečný červen všem čtenářům a čtenářkám

IMG_0544 2

Jirka HOFBAUER

Editor

jirka@menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!