Editorial: Ještě je času dost

Publikováno: 30.11.2015 10:08 | Jiří Hofbauer

Když v redakci chystáme nějaký velký a náročný projekt, tak přesně tímhle se chlácholíme: Ještě je času dost. Ano, času je skutečně dost, míněno v tom globálním, celkovém pojetí. Pořád běží dál. Ale někteří lidé ho mají méně. Koncem října odešel modní ilustrátor Ivan Kasaj. A i když je to více jak měsíc, já to pořád nevstřebal. S Ivanem jsem se osobně setkal jen jednou, na akci v Pánské pasáži. Od té doby jsme ale zůstali v kontaktu. Kvůli jeho plnému diáři jsme naší spolupráci pořád posouvali. Konečně jsme se domluvili na jaro 2016. Teď už vím, že rozhovor ani autorskou grafiku pro Menstyle.cz nevytvoříme. Takže ne. Není dost času. Naopak. Času je málo. A ten správný čas je vždycky teď.

I s ohledem na Paříž a uprchlickou krizi cítím, že lidé si chtějí užít Vánoce a řešit klasické absolutně neřešitelné problémy, jako jestli péct vanilkové rohlíčky z mandlí nebo vlašských ořechů a jestli do těsta přidat rum. Spoustu mých známých teď zase trápí, že neví, co mi dát k Vánocům. Jirka prostě nic nechce. Asi jsem už dospěl do té fáze, že bílou košili a džíny si zajdu koupit, když mám volno o polední pauze a parfém si pořídím, když mi dojde. Ale pokud bych si měl skutečně něco přát, tak je to právě čas. A tím nemyslím hodinky, i když Zenith, který právě slaví 150 let má úžasné kousky, ale skutečně čas. Tu fyzikální veličinu. To je pro mě luxusu. Mít čas na nedělní oběd s rodinou. Mít čas jí na drink s přáteli. Jít si ráno zaběhat. V klidu si přečíst knížku, vypít čaj. Věnovat projektům tolik času kolik si skutečně zaslouží. Tohle by stálo v dopisu Ježíškovi. Tohle bych chtěl. Pokud někdo víte, jak se to dělá, dejte prosím vědět.

Letošní prosinec jsme chtěli pojmout jako pompézní oslavu. Možná poctu hedonistické společnosti. Přestat balancovat na hraně, a skutečně jít za ní. Místo toho jsme se rozhodli následovat spíše tradiční směr. Více než pompézní párty pro stovky lidí, spíše rodinné setkání, kde si nikdo nevybírá vedle koho chce a nechce sedět, ale je vůbec čest na takové akci být.

Tyhle hodnoty skvěte chápe Eva Doležalová, kterou znáte jako tvář podzimního Mercedes Benz Prague Fashion Week. Potkali jsme se s ní v Los Angeles. Mluvili jsme o modelingu, herectví i tom, jak se z modelky stala herečka. Eva pendluje mezi Paříží a LA a do rodného Brna se dostane, jak sama říká: „jednou v roce na Vánoce.“ Rozhovor jsme nazvali Božská Eva. Ono to ani jinak nešlo.

Další pro koho je slovo domov vším je Alexander Choupenitch, juniorský mistr světa ve sportovním šermu. Během příprav rozhovoru vystřídal LA, Turín a Tokyo. Málo o kterém jednadvaceti letém člověku se dá říct, že je vnitřně takhle silný jako právě Alexander. Musím přiznat, že je pro nás v redakci velkou inspirací.

Co vám popřát do nového roku? Nevzdávejte se svých snů, neupouštějte ze svých cílů, neslevujte ze svých vizí. Naopak. Sny nemají limity. Z vlastní zkušenosti vím, že se většinou splní třetina toho, co si vysníte.

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor in chief

jirka@menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!