Editorial: La dolce vita

Publikováno: 06.05.2017 09:00 | Štěpán Molitor

Poslední dobou mám dojem, že si z nás příroda dělá srandu. Nevím jak u vás, pro mě ale déšť, sněžení a teploty pod nulou k představě ideálního jara nepatří. Jednoho deštivého (jak jinak) dne jsem v kavárně na Starém městě čekal na své americano bez mléka. Déšť stékal po skleněných výlohách a i uvnitř bylo chladno. Ne příliš lákavá představa, že v tomto počasí budu muset přes celé město mi na optimismu nepřidávala.

Zatímco jsem usrkával horkou kávu pozoroval jsem, jak obsluha balí objednávku staršího páru. On v plášti Brioni, ona s nádhernou štólou, zlatými prsteny a letitou kabelkou Chanel. Poručili si dort a makronky a podle živé konverzace s obsluhujícím číšníkem jsem usoudil, že tu jsou pravidelnými hosty. Připomínali mi vizuál některé z těch pěkných reklam na doplňkové penzijní spoření pro bonitní klienty. Oba už jistě přes šedesát a přesto elegantní, vitální a ano, krásní. Díval jsem se, jak číšník nádherný velký dort balí do bílé papírové krabice, převazuje ji zelenou stuhou a pečlivě zastřihuje její konce a jak krabici opatrně vkládá do papírové tašky s logem kavárny. Ten starší pár a obrovský dort v krabici, to byla ztělesněná La dolce vita.

Jamie_Nelson_2 (kopie)

Zdroj: Jamie Nelson

Dá se návod na sladký život najít v kuchařkách nebo na internetu stejně tak, jako tam najdete recept na extra velké makronky? Stačí smíchat v přesných poměrech tvrdou práci a poctivý odpočinek, návštěvy barů a ranní běh po nábřeží, přidat osudovou ženu a směs nechat péct sedmdesát let?

Když jsem o dva dny později tyto úvahy popisoval na redakční poradě, po oknech stékal déšť (jak jinak) a na velké obrazovce svítil návrh edičního plánu. Co je vlastně ten vysněný sladký život? Závratná kariéra? Obklopení se krásnými věcmi? Umění skloubit osobní život a práci? Schopnost navazovat a udržovat vztahy? Je to všechno o drobnostech, shodli jsme se nakonec. Proto Menstyle bude v květnu věnovaný doplňkům. Zatímco sebelepší oblek bude jednoho dne příliš obnošený a i ta nejlepší auta ztratí za deset let svou cenu, kvalitní pero, hodinky nebo zapalovač s námi mohou být navěky, svou hodnotu si uchovávají a dělají nám radost každý den. Detaily, ze kterých se skládá celek.

A jsou to ty pověstné každodenní radosti, co dohromady tvoří sladký život. A i když se může stát, že nám čas od času mezi zuby zaskřípe ořechová skořápka nebo narazíme na nečekanou hořkost, stále bude převažovat výborná sladká chuť.

Gentleman nepije alkohol před polednem a proto počkejme do setmění, nalijme si sklenku oblíbeného nápoje a pojďme si připít.

Na zdraví a na sladký život! 

podpis

Štěpán Molitor

redaktor

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Met Gala 2017: Styl & Peníze Met Gala 2017: Styl & Peníze Met Gala je každoročně jednou z nejsledovanějších událostí. Ples pořádá Metropolitní muzeum v New Yorku na podporu umění a fondů... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!