Editorial: Mladí & úspěšní

Publikováno: 03.02.2014 10:04 | Jiří Hofbauer

Často slýchávám, že někdo zažil úspěch přes noc. Popravdě, moc tomu nevěřím. Nikdo se nestává slavným, mocným, úspěšným z ničeho nic. Že by člověk usnul jako jeden z mnoha a probudil se jako ten úspěšný. Jen tak na lusknutí prstu, že prostě chce. Jeho úspěch musí být na něčem vybudován. A většinou to bývá roky dřiny, pádů, nekončícího snažení a rozhodně i dávkou často až naivního nadšení pro věc. Asi nejlépe to definuje ona známá klikatá linka úspěchu. Úspěch není symptom, ale diagnóza.

Mám kolem sebe mnoho mladých, talentovaných a nadějných lidí, kterých si vážím nejen proto, co umí, ale i jak svědomitě a urputně si za svým cílem jdou. Občas jim závidím jejich buldočí náturu kousnout a nepustit. Jejich úspěch je pro mě samotného velkou motivací. Myslím, že každý potřebujeme svého Jaye Gatsbyho. Někoho, kdo je pro nás ztělesněním úspěchu a současně on věří v ten náš.

Během měsíce vám přineseme portréty několika lidí, o kterých se dá říct, že jsou úspěšní v tom, co dělají. Začneme již dnes rozhovorem se Stanislavem Gálikem, majitelem krejčovského salonu Galard. V článku mluví nejen o sobě, ale i o módě, o náhodě a faktu, že tou nejlepší změnou jsme my sami.

Právě teď v únoru slaví Menstyle pět let své existence. Páááááni! Při pohledu zpátky mě sice nejprve napadne, jak dalekou cestu jsme ušli, ale hned si uvědomím, že ještě ani zdaleka nejsme u cíle. Navíc nás neskutečně baví každý další den pouštět se na tuhle nepředvídatelnou, klikatou cestu plnou překvapení. Konec plácání po ramenou a zpátky do práce. Něco mi říká, že nás čekají velké věci.

Všem čtenářům Menstyle přeji, ať se dočkáte zaslouženého úspěchu

IMG_0544 2


Jirka HOFBAUER

Editor

jirka@menstyle.cz

jay

Zdroj: Tumblr

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!