Editorial: Módní móresy

Publikováno: 07.03.2017 09:00 | Štěpán Molitor

Je tu březen, víkendové teploty oficiálně potvrdily nástup jara (konečně!). Pražský týden módy proběhne už příští týden a představí se na něm významní čeští designéři. Přípravy jsou v plném proudu a Menstyle vám už tradičně přinese reporty z těch nejzajímavějších přehlídek.

Fashionweeky hlavních světových metropolí jsou však už za námi a známe trendy na tento rok. A že bylo na co se dívat. Mezi nejdiskutovanější témata módního průmyslu patří kolaborace streetwear a luxusních značek – jen si vzpomeňte na pozdvižení, jaké vyvolala (podle mě povedená) kolekce Louis Vuitton x Supreme. Nějaký vtipálek nabízel na internetu i vzduch z pařížské přehlídky zatavený v sáčku... Pohled módních kritiků už se nějakou dobu točí i k tomu, co provádí gruzínský návrhář Demna Gvasalia se značkou Balenciaga a Vetements. Krabicovitá saka, péřové bundy, tenisky gigantických rozměrů, teplákovky a rukávy po zem. Co to je za móresy? Ale to není všechno. Všichni puristé by si měli připravit kapky do očí, když se budou dívat na instagram Lotty Volkove. Většina fotek je jak z heroinové party, další jako z ruské seznamky a některé nám připomínají návštěvu svatby stavebního dělníka na Ukrajině těsně po rozpadu Sovětského svazu. A tato žena patří k nejvlivnějším stylistkám současnosti a pravděpodobně bude spoluudávat směr módy v příštích letech. Pokud je tohle trend, pak se zdá, že tradiční krása je mrtvá.

Lotta Volkova

03-lotta-volkova

Zdroj: Tumblr

Ale módu nemůžeme omezovat jenom na perfektně střižené obleky, bílé košile a vyleštěné polobotky. Móda je jedna věc, styl je věc jiná. Vzájemně na sebe působí a ovlivňují se. Nezatracujme módu jen proto, že není prvoplánově „krásná“. Bez kreativity, bez experimentů a šíleností by umění – a móda je umění – nemělo žádný význam. Jaro je tady, pojďme si užít své módní móresy. 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!