Editorial: Muži s názorem

Publikováno: 05.10.2015 00:37 | Jiří Hofbauer

A je to zase tady – přišel čas se modlit. Na stáncích se teď objevila čísla časopisů označených jako módní bible, a pokud si ji nekoupíte, boží soud vás pravděpodobně nemine. Ačkoliv se v oblasti módy a už nějaký ten pátek pohybuji, nikdy jsem ji nebral jako náboženství. Přesto na ni nahlížím s maximální mírou respektu, neboť je to, co mě živí.

11 2

Zdroj: Tumblr

Móda (je často jak v kampaních tak i v módních časopisech) prezentována jako něco hrozně závažného. Ano je. Pro lidi uvnitř téhle mašinérie ano. Při sestavování edičního plánu jsme schopni se hádat do krve. Přesto následně se snažíme, abychom vám módu prezentovali, co nejvíce lehce a trendy předkládali poživatelně a stravitelně.

Pokud bych měl módu k něčemu přirovnat, tak... možná ke špalíčku pohádek. Móda je přece o nekonečné lidské fantazii a není nic lepšího, než když si snový svět vytváříme podle našich představ. Dospělejší a méně naivní jedinci si pak módu mohou představit spíš jako dobrodružný bedekr. V takových cestovatelských příručkách vám doporučují jaký zvolit dopravní prostředek, do jakého muzea zajít a v jaké restauraci si pochutnat na nejlepších mušlích.

Prožitku z módy nepřidává ani módní policie, která v lidech vzbuzuje spíš pocit provinění a studu. Jenže móda není matematika. Na vysoké bylo fajn projít si zpětně celou nerovnici a zjistit, kde jste špatně umocnili x. Ale samotná móda v praxi není exaktní věda. Spíš tíhne k vědě empirické a koketuje s ústní slovesností. Lidé by se měli o módě bavit beze studu. A rozhodně by móda neměla být spojována s hříchem nebo dokonce zločinu. Pokud už módu k něčemu přirovnávat, tak k poslání. Přesně to je něco, jak ji vnímáme my v redakci, jak ji vnímají návrháři, nákupčí, modelové. Současně je pak na nás – módních novinářích, abychom módu přepracovali do formy zábavy.

My jsme se říjen rozhodli věnovat jednomu a zcela zásadnímu typu muže. Tomu, který nosí rámové boty, tomu, který obouvá kanady, tomu, který má sbírku obleků na míru, tomu, který nejraději nosí tričko z hip hop kempu, tomu, který nedá dopustit na krvavý steak, tomu, který má slabost pro sójové kari. Je to muž, který má názor, nebojí se mít jiný názor a má odvahu si za ním stát.

Věnováno všem mužům s názorem.

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor in chief

jirka@menstyle.cz

P.S. Zatímco tohle čtete, my řešíme poslední detaily úterního focení. Očekávám, že během první půlhodiny porady opět přijde na přetřes camouflage vzor. Načež rozhodím rukama a řeknu, že celé focení ruším a místo magazínu budeme na Staromáku prodávat trdla. Zachrání to fotograf Tomáš, který to zachrání větou, že uvidíme jak to bude fungovat na place. Co z toho plyne? Muži s vlastním názorem jsou úžasní. Ale ještě úžasnější jsou ti, co je umí ustát.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!