Editorial: Léto budiž pochváleno

Publikováno: 02.08.2013 10:39 | Jiří Hofbauer

Taky jste to slyšeli? Tu velkou ránu. Klid, to se jen prázdniny přelomily do své druhé poloviny. Doufejme (věříme), že ještě lepší. Ačkoliv pokud nepracujete jako školník nebo nebo uvaděč v divadle letní prázdniny jakoby pro vás nebyly (takže to jsme většina). I mně ostatně existenci letních prázdnin připomněla až parta sotva zletilých dětí, které si užívaly svoje oficiálně první propité léto. Do té chvíle jsem úplně míjel fakt, že jsou letní prázdniny. Aha, tak proto je dopoledne v centru města tolik šestnáctek.

Z enormních mrazů jsou rekordní vedra a vyjít ven je stejně o život jako před půlrokem. Navíc běžná pracovní doba termín prázdniny nezná. Běží si pořád ve svém tempu a sází jednu pecku za druhou.

Samotné letní prázdniny jsou vlastně jedna velká iluze. Stejně jako Ježíšek tak i letní prázdniny jsou jen společensky ustanovená výmluva proč zvolnit a být sentimentální. Vlastně kromě škol a divadel se celý svět točí dál. Burza dál startuje v jiných číslech než končí, noviny (které stojí za to číst) stále vychází jen pět dní v týdnu a Jan Zika nepolevuje ze svého profesionálního nasazení a obdivuhodně trvanlivé urputnosti.

Léto se všeobecně považuje za okurkovou sezónu. Ale vlastně je to oddechový čas než vyběhnete vstříc dalším cílům. S maratonem červnových fashion weeků nebylo zrovna snadné udržet tempo. Takže je léto spíše kvasná sezóna. Všechno co jsme za posledního půlroku pobrali teď hážeme na redakční zeď a čekáme co z toho bude. Nápady, inspirace, dojmy, pojmy, styl – jedno přes druhé. Hádáme se, rozcházíme se abychom se opět sešli a i přes letní teploty každý den skládáme tohle nekončící puzzle.

Teď se i já vyzuji z editorských polobotek a na deset dní se nechám nechám přímořskými vlnami unášet v prázdninových žabkách, abych měl na co v září zase vzpomínat a před uzávěrkou vzdychat, že jsem si ten moment, když jsem uvažoval jestli si dát další Old Fashioned, neužil víc.

I když nová sezóna oficiálně začíná až v září, my vás překvapíme už v srpnu. Náš redakční tým má novou posilu. A to doslova sílu s velkým „S“. Clark Kent to sice není, ale měřit síly bych s ním nechtěl. Nový health & fitness redaktor se kromě toho jak uchopit činku a jak s ní pracovat bude zamýšlet nad zdravým životním stylem, stravováním a jak se starat o vlastní tělo, aby správně fungovalo. A kdo to je? Nechte se překvapit.Těšte se. I my se těšíme.

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor, jirka@menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!