Editorial: Odcházení

Publikováno: 10.10.2017 06:10 | Michal Novák

Je to čtrnáct dní, co odešla diva českého filmu i divadla Květa Fialová. O den dříve odešel Velký Vont pan Tříska. Tři dny před začátkem natáčení své další životní hlavní role. Odchody si, podobně jako exekutoři nebo policejní vyšetřování, často vybírají spíš ty méně vhodné časy.

Přijdou jako rána z čistého nebe. Vynechali jste (stejně jako já) letošní Aerodrome Festival? Pak jste promarnili jednu z posledních příležitostí vidět naživo Linkin Park. Jednu z kapel, která formovala podstatnou část naší generace. 

editorial1710

Zdroj: DrCartoon / Pixabay CC0

Každý odchod znamená jizvu. Nevratný zářez do našeho já. Ty čerstvé často bolí. Jsou ale něco, co si s sebou neseme zbytek života. Znamení, že jsme někde byli, něco zažili, byli něčeho součástí. Proto je nosme s hrdostí. Bojovník bez jizev nikdy nebojoval.

Existují i odchody, které nejsou tak drastické. Odchody za něčím lepším nebo něčím novým. Jedno ale mají všechny. Nedá se na ně připravit. Okej, odejít z bytu se nepočítá. Na ty méně běžné ale neexistuje odcházecí pískoviště. Je to krok do neznáma. Strach? Obavy? Často ani ne. Adrenalin. Ten je jen přirozenou reakcí na neznámo. Je to zajímavé, vzrušující. Občas nehorázný prů***. Ale prostě nic, s čím by se homo habilis neporval. 

Svět, nezůstává stejný. Ten, na který jste byli zvyklí a měli ho rádi, je najednou pryč. Prali byste se za něj. Jen..není s kým. Sancho Panza a jeho šéf s tím mají dost zkušeností. Držíme jim palce a na jejich success story napjatě čekáme. Čas se pohybuje jen vpřed (s výjimkou jedné formální hodiny za rok).

Je v podstatě jedno jestli jsme si vybrali sami. Každá nová situace je jiná než ta předchozí. Ne nutně horší. A ne nutně lepší. Vždycky je ale jen na nás kolik z ní dokážeme získat. Jsme starší, zkušenější, odolnější. Jak ty internety tisíckrát vložily do úst Charlese Bukowski: “Svět patří těm, co se neposerou!” 

Pravidelní čtenáři si jistě všimli, že Menstyle je poslední dobou v dezolátním stavu. Veškerou zodpovědnost za to beru na sebe. Na neutěšeném stavu se podepsala souhra mnoha faktorů. Ten hlavní je, že bez zapálených lidí tohle prostě dělat nejde. A nám odešla naráz podstatná část redakce. Za nabídkami, na které se neříká “ne”. Jsem hrdý jaký lví podíl na poslední ForMen Fashion Bibli má Jirka Hofbauer a se zájmem budu sledovat, kde bude Štěpán nebo Václav za rok. 

Tady bych vám měl lehce nastínit na co se můžete těšit v řijnu. Pravdou je, že plán nemáme. Máme jen chuť vzít to, co tu jedenáct let budujeme, a začít to zas dělat trochu jinak. A potřebujeme k tomu možná právě vás. Během následujících dní začneme aktivně hledat lidi, kteří by se na Menstyle.cz v nové formě chtěli podílet (klidně napište už teď). Nebo nám aspoň držte palce. Buď to bude velká pecka nebo totální zmar. Ale spíš ta pecka. 

Michal Novák
Šéfredaktor
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!