Editorial: Posouvání limitů

Publikováno: 03.08.2015 09:29 | Jiří Hofbauer

Začátkem července jsme se vypravili do Karlových Varů na filmový festival. Korzovali jsme po kolonádě, ochutnávali prameny (ano, včetně toho třináctého) a užívali si prodloužený víkend. Kdo nás sledujete na Instagramu, víte, že jsme to pojali se vší pompou. Ještě během festivalu dorazilo do redakce několik vzkazů, ve kterých jste nám fandili, jak jsme odvážní, že na veřejnost vyjdeme ve slamáku a růžových šortkách. My na tom nic extra neviděli. Tak trochu pod vlivem street stylu evropských metropolí jsme se svým způsobem ve Varech chtěli ukázat tak, jak vám denně na stránkách Menstyle radíme, abyste se oblékali. Přenést všechny ty teoretické články do praxe a ukázat jejich funkčnosti. A ano, dodat odvahu, že to jde.

Vždycky, když slyším věty jako „tady v Česku to nikdo nosit nebude“ nebo „Češi na tohle nemají odvahu“ přijde mi to jako předem vzdaná hra. A cíleně říkám hra a ne boj, protože móda by měla být hra. Proto vám každý den na stránkách Menstyle dáváme návod, jak ji hrát, jak si tu hru víc užít, aby vás nepřestávala bavit, a jak i třeba měnit pravidla, abyste pořád v ní něco nového objevovali.

Prázdniny jsou obecně označovány za okurkovou sezónu. My jsme se rozhodli jít lehce proti tomuhle zažitému pravidlu. Říká se, že ti dobří mají sezónu pořád. A tak zatímco jsme si mohli všechny pecky schovávat na září, některé tasíme už teď.

Když jsme přemýšleli o osobnosti pro velký rozhovor na srpen, nakousli jsme debatu, kdo je vlastně prototyp takového člověka? Má to být herec, spisovatel, návrhář, sportovec? Kdo je ten správný materiál pro Menstyle? Ten kdo nosí oblek? Už někdy od března jsme vyjednávali rozhovor s jedním populárním zpěvákem. Byla to nekonečná série mailů a schůzek. Když pak nastal ten moment realizace, jeho PR ho omluvil, že má natáčení.

Seděli jsme na redakční poradě a přemýšleli, jak si s touhle extrémní situací poradit. Vážně, tohle jsou ty nejkrizovější momenty. Buď překopete celý ediční plán, nebo to zamáznete něčím,co máte v zásobě, nebo napnete všechny síly, nažhavíte všechny horké linky a čekáte, co z toho bude. My si vybrali tu třetí variantu.

Pořád přirovnáváme městské ulice k džungli. Výbavu do města už jsme zvládli; dobře padnoucí blazer, oxfordky a kožená aktovka. Jaké by to ale bylo léto, bez výpravy do skutečné divočiny? A s kým jiným na šílenou letní cestu, než s mužem, který se plavil po Severním ledovém oceánu, přeletěl Himaláje, jako nejmladší člověk v historii zdolal Mount Everest, má černý pás v karate a i svůj vlastní televizní pořad o extrémním přežití.

Bear Grylls je skutečný muž. Chlap, kterým (přiznejme si to) bychom chtěli být. A setkat se s ním je zážitek. I když nemá zapotřebí na vás udělat dojem, stejně ho dělá. Tím, co má za sebou, tím, jak myslí, jak vnímá věci kolem sebe. Je akční, silný, nesmírně inteligentní. Dokáže v taktickém úboru pobíhat po úbočí hory, ale pak si obleče oblek na míru a soustředí se na finále Wimbledonu. Snad si rozhovor užijete stejně, jako jsme si ho užili mi při jeho vzniku.

Všem čtenářům Menstyle vzkazuji, ať se nenechají odradit hloubkou, výškou nebo dálkou svého cíle. Protože limity jsou je tak velké, jak si je sami nastavíme.

P.S. Děkujeme za 10 tisíc fanoušků na Facebooku.

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor in chief

jirka@menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!