Editorial: Příští rok budu...

Publikováno: 01.12.2016 09:00 | Štěpán Molitor

Prosinec je pokaždé něčím zvláštní. V obchodech už dávno visí zimní kolekce, po večerech místo prosseca popíjíme na náměstí punč. Gumy na autě přezuty a o obědové pauze prohlížíme na bookingu nejlepší hotely na dovolenou v horách.

8c0f0af33e53afee59578537da46ebec

Zdroj: Pinterest

V prosinci rekapitulujeme, co se za celý rok událo. Kolik se toho změnilo. Kolik v našem životě přibylo nových lidí, kolik lidí naopak odešlo. Máme víc zážitků, víc zkušeností, víc košil na ramínku (zjistil jsem, že mně jich přibylo 9). Jo, byl to dobrej rok. Přesto jako bychom ztráceli tempo. Po 11 měsících dřiny se nám už nechce ten dvanáctý dotáhnout do konce. Stačí, když to nějak doklepem.

Lidé mají rádi mezníky. První výplata, první sex, první auto a první boty na míru. Proto ta slavná novoroční předsevzetí. Začátek nového roku v nás evokuje něco mystického, silného. Letos už ne, ale příští rok, to bude úplně něco jiného. Víc pracovat a méně prokrastinovat, místo komentářů na Facebooku číst knihy. Mé vztahy budou mít trvání rozhodně delší, než 4 dny. Nebudu pít ani kouřit, přestanu do sebe cpát hranolky a ráno místo dvojitého espressa vypiju horkou vodu s citronem. Změním svůj život.

To jsou krásné plány! Prakticky copy paste předsevzetí z prosince 2015... Jak rádi si vizualizujeme, čeho všeho můžeme dosáhnout. Problém přichází, když je potřeba na změnách začít pracovat.

Říká se, že v životě jsou dva dny, se kterými nemůžeme nic dělat. Včerejšek a zítřek. Pokud chceme něco změnit, změňme to dnes. Nepromarněme prosinec čekáním na rok 2017 a dejme mu šanci, aby se stal nejlepším měsícem celého roku a jeho grandiózním finále.

Přejeme vám sílu a vytrvalost. A inspiraci, kterou najdete třeba v našich článcích.

podpis

Štěpán Molitor

Redaktor

 

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Každý čtvrtek novou knihu díl 4 Každý čtvrtek novou knihu díl 4 Vítejte u čtvrtého dílu naší nové rubriky! Socialistické Československo je náš vzor, a proto pokračujem v tradici Každý čtvrtek... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!