Editorial: Proč potřebujeme legendy

Publikováno: 01.10.2014 10:19 | Jiří Hofbauer

Dříve města obcházeli vypravěči, kteří obyvatele častovali úžasnými příběhy o udatných rytířích a jejich skutcích. Dnes tuto funkci potulných vypravěčů převzala všudepřítomná média. Ze stránek nablýskaných časopisů tak na nás koukají mladí a úspěšní, machři oboru a experti na úspěch. Všichni si tyhle časopisy koupíme a rádi. Ani já nejsem výjimka. Bez Forbesu ani ránu. Skutečně čekáme, že na straně 40 konečně najdeme ten recept na úspěch. Doba se sice změnila, ale lidé ve své podstatě ne. Stále si rádi přečteme jak Honza ke štěstí přišel, jak Mark ovládl Silicon Valley nebo Tomáš změnil historii slevových portálů.

Síla legend a jejich hrdinů je v tom, že se s nimi dokážeme jistým způsobem ztotožnit. Především chceme v hrdinech najít vlastnosti, které máme (bychom mohli mít) s nimi společné. Vlastně i proto, když David Beckham uvede kolekci prádla, parfém nebo se jen projde po ulici v šedé mikině jsou muži po celém světě ochotni ho následovat. David nosí tyhle trenýrky, tuhle mikinu, používá tenhle gel na vlasy a je úspěšný. Na tomto principu fungují všechny mediální kampaně módních značek. Z celebrit se tak lehce podprahovým způsobem stávají hrdinové dnešní doby. A trochu se tak zapomíná na „skutečné“ lidi.

Přiznám se, že kultu (profesionálních) celebrit příliš nefandím. Nemůžu, jim však neupřít sílu a vliv, kterou mají. Přesto (nebo spíš právě proto) jsme se říjen rozhodli věnovat legendám a lidem, kteří se jimi snad někdy stanou. Přál bych to každému z nich.

Měsíc otevřeme velkým rozhovorem s Petrem Burianem z lakovny Moto Kenny. Skutečně vzácný a inspirativní člověk. Současně odhalíme pozadí české módy a ukážeme vám, kdo skutečně v této zemi dělá fashion. Možná vás překvapí, že ani jeden z nich neplní stránky bulvárních plátků. Dokonce budeme tasit i ostří. V holičství Local Barber Shop.Užijte si si svůj legendární podzim

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor

jirka@menstyle.cz

1480797_10203520817320050_1637496855_o

Zdroj: Tomáš Škoda Photography pro Menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!