Editorial: Prostě Fiasko?

Publikováno: 01.01.2017 12:30 | Štěpán Molitor

Vítejte v roce 2017. Většina z nás prvního ledna cítí každou skleničku šampaňského, panáka whisky a půllitr piva ze silvestrovské oslavy, uši máme od výbuchů petard zalehlé a místo klidného vyspávání do oběda (kdy se člověk kolem jedné hodiny v mrákotách zvedne, aby analyzoval rozsah škod) nás co 3 minuty budí v telefonu zvuk SMS nebo mailu, kdy nám chodí prefabrikovaná PFka od firem, o kterých jsme nikdy neslyšeli a od lidí, se kterými jsme se už roky neviděli.

Přes odpoledne se dáváme dohromady a večer už se začínají ozývat vzpomínky ze včerejší oslavy, výčitky svědomí a morální kocovina. Vánoce jsou za námi, v pondělí zase do práce. A do mozku začíná zatínat drápy deprese. Nový rok je tak spíš než vzorových 24 hodin ve smyslu úsloví „jak na Nový rok, tak po celý rok“ parodií na svět a den, který bychom rádi z našich životů vymazali. Zkratka PF dostává nový význam. Prostě Fiasko.

When-cruising-its-not-amusing1

Zdroj: Hardy Amies

Pojďme se na to ale podívat trochu jinak. Otočili jsme list. Další rok je za námi. Jaký vlastně byl? Intenzivní? Rozhodně. Přelomový? Pro mnoho lidí určitě ano, včetně mě. Tragický? Bezesporu. Ve výčtu adjektiv bychom mohli pokračovat do nekonečna. Tedy do doby než mi editor připomene maximální délku článku. Proč bychom to ale měli dělat? Bilancovat je důležité, ale pitvat se v minulosti je ztráta času.

Z roku 2016 vycházíme silnější a také zkušenější a moudřejší. Zdolali jsme mnoho překážek. Máme za sebou nové zážitky, nová selhání, nová vítězství. Poučili jsme se ze svých neúspěchů a na zkušenostech postavíme budoucí úspěchy. A je přirozené, že z tohoto roku chceme vyjít jako vítězové.

Jsem přesvědčený, že jste si dali předsevzetí do nového roku. A taky že tajně doufáte, že je tentokrát už fakt dodržíte. Tento rok stůjte za svým rozhodnutím pevně. Nezesměšňujte svá rozhodnutí jen proto, že se vám nebude chtít je dodržet. Nehledejte pro sebe výmluvy a jděte za tím, co jste si vytyčili. Protože nikdo jiný to za vás neudělá. Na cestě za vašimi cíli vám bude Menstyle dobrým rádcem i inspirací i v roce 2017.

Pour Féliciter 2017.

podpis

Štěpán Molitor

redaktor
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!