Editorial: Skutečné hvězdy

Publikováno: 01.06.2015 09:13 | Jiří Hofbauer

Každý měsíc vám ukazujeme nestylovější muže, přinášíme rozhovor s inspirativními osobnostmi, prezentujeme úspěšné lidi ve svém oboru a radíme jak být módním znalcem. Pořád sníme o tom, být gentlemany jako David Gandy, znalcem etikety jako Ladislav Špaček, umět balit holky jako Ryan Gosling, mít svaly jako Jason Staham, umět řídit formuli jako Lewis Hamilton, mít stejně dobrý backhand jako Tomáš Berdych, umět zpívat jako Vojta Dyk a být globální ikona jako David Beckham. A při té hvězdné záři jsme zapomněli na ty muže, kteří všechny tyhle vlastnosti zosobňují. Alespoň v našich očích. Tušíte?

denotcu_1

Zdroj: Archiv Menstyle

Na muže, které máme doma a často na rychlé předvolbě v mobilu. Na naše táty. To právě oni jsou ti muži, kteří všechno tohle nějak splňují. Myslím, že zatímco jsme jako malí chtěli být Supermanem a později si lepili na zeď plakáty Chestera Benningtona, tak jsme vždycky ze všeho nejvíc chtěli být právě jako oni. Poprvé jsme se v redakci na něčem shodli, aniž by kdokoliv cokoliv namítal. A tak nás napadlo, že úvodní editorial měsíce místo fotek modelů doplníme skutečnými lidmi.

denotcu_3

Zdroj: Archiv Menstyle

Můj táta četl Hospodářské noviny (bavíme se o roce 1996, tehdy ještě měly víc sešitů jako A, B, C, D), pil zelený čaj a nosil mokasíny. Donutil jsem mámu abychom sehnali mokasíny v mojí dětské velikosti. Zatímco jiní louskali Honzíkovu cestu já se lopotil s burzovními indexy. A učil se pít neslazený zelený čaj. Dítě, který bylo zvyklé na ananasové fruiko, najednou polykalo neslazený výluh. Nesnášel jsem ho. Ale hrozně jsem chtěl, aby mi chutnal. Možná to zní směšně, ale ono tohle funguje i dnes.

denotcu_2

Zdroj: Archiv Menstyle

Už za pár dní představí David Gandy novou kolekci plavek. Muži po celém světě obsadí obchody, aby jim David podepsal tu ikonickou krabičku s kouskem umělé látky. Ti stejní muži si je pak natáhnou s nadějí, že budou vypadat stejně jako on. (Víme, že nebudeme.) Najednou nejde o ty plavky, ale o to, co představují. A o to, kdo je má na sobě. Myslím, že je prospěšné hledat si vzory. Ale nikdy bychom neměli zapomínat na sebe. Aby se z nás nestala jen nepovedená kopie místo unikátního originálu. Protože... originál je jen jeden.

Táta nosil v mokasínách bílé ponožky. Nesuďte – byly to prudký devadestáky a strojírenský veletrh v Düsseldorfu měl jasný dress code. Já je dnes nosím taky. Ale bez ponožek. A místo obleku je beru k úzkým džínám. Nejde o to napodobovat, ale inspirovat se najít si vlastní cestu.

Když jsme přemýšleli o osobnosti na červen měli jsem hodně požadavků. A celkem bohatý seznam, který čítal zpěváky, herce, sportovce, úspěšné podnikatele, se prudce úžil. Byl to docela adrenalin. A pak jsem řekl, že červen musí být o hvězdách. A v ten moment do redakce dorazila zpráva, že se Libor Podmol bude ženit. Libor byl ideální osobnost na červen. Je pokračovatelem motorkářského rodu Podmolů, mistr světa ve freestyle motocrossu a několikanásobný vítěz olympiády extrémních sportů X Games. Freestylu se věnuje už i jeho bratr Filip. A tím co Libor dělá se jeho sláva a i on sám fyzicky tak nějak dotýká hvězd.

Rozhovor jsme dělali přímo u něj doma. Seděli jsem u něj na zahradě, povídali si o úspěchu, o tom co přináší i bere, o motivaci, životě a myšlenkách. Vznikl jeden z nejpůsobivějších rozhovorů, jaké jsme na Menstyle kdy měli. Připravili jsme si pro něj konvoj oblečení, které spojoval motiv hvězd. Libor byl ochoten kvůli fotkám znovu a znovu skákat do molitanu, pózovat na ostrém slunci i přeorganizovat celou garáž, aby se tam vešla světla našeho fotografa. Pak jsme mu navlékli overal posetý hvězdami a on skákal na trampolíně. Vznikla skutečně hvězdná fotka.

I když se říká, že pro módu je zásadní září, osobně si myslím, že pánské módě spíše dominuje červen. Už za pár dní startuje fashion week v Londýně, pak New York, Pitti, Miláno... To bude hodně módy.

Všem čtenářům přeji, aby si v životě našli tu svou hvězdu.

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor

jirka@menstyle.cz

P.S. Třetí neděli v červnu je Den otců. Tak na tátu nezapomeňte!

P.S.2. Už za pár dnů spustíme velkou soutěž pro všechny syny a táty. Bude to pecka. Tak se rozhodně zapojte, protože ceny stojí za to!
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!