Editorial: Smart & Sexy

Publikováno: 02.02.2015 09:19 | Jiří Hofbauer

SEXY! Kdysi se to slovo lidé ostýchali vyslovit. Dnes je slovo sex k vidění na každém rohu. Sex, sexuální, sexualita... Slovo natolik zprofanované, že vlastně potratilo význam. Už dávno jsou pryč ty doby, kdy sexy bylo automaticky synonymem pro znamínko krásy Cindy Crawford nebo Pamelu Anderson běžící po pláži. Dnes slovo sexy najdete spojené s opisem krevet v tempuře, křivek nové Corvetty, tašky z černé kůže nebo vůně nejnovějšího parfému. Podléhají mu evidentně veškeré smyly. Sexy tak může být všechno a všichni. Výraz sexy jsme se naučili používat nejen pro to, co nás nás přitahuje v tom sexuálním slova smyslu, ale i tehdy, pokud nás něco příjemně znepokojuje, zrychluje tep a zpomaluje myšlení.

lindsey-wixson-vogue-russia-september-2014-15 2

Zdroj: Alexi Lubomirski/Vogue Russia

V rámci výzkumu jsme se s klukama v redakci rozhodli filozofovat nad zvláštním materiálem. Do redakce jsme si přinesli svým způsobem usvědčující materiál, kteří čítal výtisk Padesáti odstínů šedi, Budoárovou bibli, pár čísel českého Harper's Bazaar a několik knih od Barbary Nesvadbové, které nám věnovala jako studijní materiál.

A tehdy mi došlo, co je sexy pro mě. Přesně tohle. Nebezpečí a nezkušenost pohybu v pro mě neznámém prostředí. Nepopírám, že z naší strany to bylo jisté narušení intimity. Myslím, že upřímnost je fajn, ale věřte, že muži nemusí nutně vědět vše, co si ženy (nejen o nás) myslí. Ne nadarmo se těmto naleštěným magazínům říká bible. Ono v nich totiž (jako v té skutečné) najdete příběhy všeho druhu. Modelky, herečky, zpěvačky, režisérky, spisovatelky zde vystupují nejen jako silné a motivační osobnosti, ale současně i jako nejisté dcery, starostlivé matky, milující partnerky a oddané kamarádky, které se přiznávají k řadě věcí. Na kolik na jejich stavu mají podíl právě muži, nechám k úvaze každého zvlášť.

Po společné debatě jsme naznali, že únor musí být sexy. Ale ne naivně a nezkušeně, ale rafinovaně a možná lehce ve stylu Alfieho Elkinse. Podle toho jsme vybírali i osobnost na hlavní rozhovor. Barbara Nesvadbová splňuje vše co si představujeme pod pojmem smart & sexy. Je krásná, rozhodně. Současně je ale i chytrá. Určitě ví, kde pramení Vltava. Ale především je důvtipná, pohotová ve svých odpovědích, originální v tom, jak o věcech uvažuje. My dělali rozhovor s ní a já byl docela rád, že to není opačně. Věřte, že Bára se ptá umí.

Měsíc doprovodí fashion story Padesát odstínů stylu, která patří k dosud největším projektům magazínu. Přípravy spíš připomínaly jiný film, Rychle a zběsile, ale šedá nuda určitě nebude...

Přečtete si, jak jsme fotili Padesát odstínů stylu.

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor

jirka@menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!