Editorial: Svoboda stylu a slova

Publikováno: 06.07.2015 11:37 | Jiří Hofbauer

V redakci jsme červenec odstartovali třemi dny v Karlových Varech, které jednou za rok ovládne film. Den se začíná lahví Moëtu, v parku potkáte Vladimira 518, jak venčí psa, na kolonádě minete nádherou Hanu Vágnerovou, jak si pohrává s vlasy a večer panákujete s Jirkou Macháčkem. (Je to moc fajn kluk.) Jenže pořád je to iluze, která má jepičí dobu expirace. Je to svátek filmu a stejně jako film, tak i tenhle týdenní maraton, má ke skutečnosti daleko. Kocovina odezní, půjčené oblečení se vrátí, červený koberec srolují a tenhle nekonečný flám se stane krásnou vzpomínkou. Je to jako byste tři dny strávili na filmovém plátně. Film, kde jste vy hlavní hvězdou, skončí, a je na čase, vrátit do reality. Ale na to, co se stalo ve Varech už nikdy nezapomenete.

04_FERRAGAMO_0662_K2_UNT-15_OK

Zdroj: Salvatore Ferragamo

Občas mi někdo vmete do ksichtu (omlouvám se, ale jinak se to říct nedá), že na Menstyle nevytváříme trvalé hodnoty a obsah stavíme jen na jakési iluzi. Ano, nezabýváme se závažnými tématy, které skutečně hýbou politickou scénou. Ani neřešíme DJI nebo vývoj ceny realit, to je pravda. Nicméně to, že na Menstyle nepíšeme články o budoucnosti Eura, imigraci a (pod)průměrné mzdě, neznamená, že jsme manekýni, kteří si jen honí patku a neví, co je fiskální křivka a kolik uprchlíků se vylodilo v Itálii. Ano, sledujeme to. Ano, trápí nás to. Ale ne, neumíme to změnit. Snažíme se ovlivnit jen to, na co stačíme. A to je svět pánské módy a životního stylu. Kdo jste nás potkali třeba právě ve Varech, tak víte, že jsme ctili vše, co jsme psali v článcích. Od slamáků, přes motýlky až po povinnou lázeňskou oplatku na kolonádě. A zatímco v Reflexu rozkrývají organizovaný zločin, ve Forbesu řeší nejúspěšnější byznys roku, my se pouštíme na tenký led s články o oblecích a teniskách, odhalujeme nejnovější trendy a lovíme investigativní food recenze z restaurací.

Červenec jsme se na Menstyle rozhodli věnovat svobodě stylu a slova. Styl jsme nakousli už reporty z týdnů módy a pověstným street stylem, který každoročně vyvolává nejrůznější názory. Londýn, Pitti, Miláno, Paříž. Bylo to měsíc skutečně bohatý na módu. Spousta trendů, módních názorů, stylů, inspirace a hlavně následných reakcí.

Jistým nositelem svobodného slova vždy byli novináři a jejich nezlomné ostré tužky. V posledních letech s k nim přidali i blogeři. Vždycky to zlehčuji, že blogerem se může stát každý, kdo má iPhone a účet na Instagramu. Jenže ono to chce mnohem víc. Oslovili jsme nejúspěšnější české blogery a vytvořili s nimi jedinečný článek o prostředí českých blogerů. Možná vás překvapí autentické rozhovory, které dokazují, že blogeřina není jen o selfies a obcházení showroomů, ale skutečná dřina. Nebo spíš iluze?

Kdo na iluze moc nevěří a v cestě za svými sny rozhodně neuhýbá je rebel Tomáš Řepka, s kterým přineseme hlavní rozhovor měsíce. Tomáš v rozhovoru, který zdaleka není jen o fotbalu, dokazuje, že pravidla hry a života se zase tak moc neliší.

Všem čtenářům přeji, ať si udrží svobodu stylu a slova a nenechají se svazovat žádným diktátem.

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor

jirka@menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!