Editorial: Teď a nejlépe ihned

Publikováno: 02.09.2013 16:25 | Jiří Hofbauer

Na léto si vždy slíbíme, že určitě dokončíme všechny ty závody s časem, na které jsme během roku vyběhli. Chceme dočíst knihy, které jsme nakousli, konečně zkouknout celou sezónu seriálu na blu-ray (co jsme dostali k Vánocům), uklidit garáž a svých x desítek naleštěných koní zase nechat přespávat v uctivém prostředí, a hlavně protřídit šatník a nemilosrdně se zbavit všeho, co tam jen zabírá místo. Ne, to propocené tričko už se fakt nedá nosit. Říkáte si, že léto je dlouhé, tak to určitě stihnete třeba během příštího týdne. Před dovolenou očistíte svůj stůl od všech restů, takže zjistíte, že deska je z tmavého dřeva a ne ze skla jak jste si mysleli a pod tím posledním listem papíru najdete tu ztracenou parkovací kartu.

Po návratu z dovolené váš stůl zase vypadá památník holocaustu v Berlíně. Jedno ke druhém, jedno k ničemu a než si najdete cestu k počítači je začátek září. Nebývávali prázdniny delší?

Pokud se při příchodu domů po prvním poprázdninovém pracovním dnu cítíte na něco ostřejší zkuste trochu britského humoru Sira Kingsley Amise v knize Manuál každodenního pijáka. Každý večer si tak před spaním můžete dát recept na drink doplněný o vtipný komentář. Možná, že právě tohle bude "to něco" co vás uspokojí víc než skutečný panák. Ale pokud váháte co zvolit, tak kniha v levé ruce a tumbler v pravé je taky skvělá varianta.

Aby se vám lépe naskakovalo do nezpomalující pracovního vlaku oživte svůj program něčím, na co se můžete těšit. Třeba večírek. A proč koktejlový večírek? Každý čas od času

  • chce

  • cítí, že by měl

  • nebo má důvod obveselit svoje přátele u sebe doma.*

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor, jirka@menstyle.cz

741991-1_ll

Zdroj: GQ

* Úryvek textu pochází z knihy Manuál každodenního pijáka (Everyday Drinking), autor Kingles Amis, překlad Ivar Tichý a Miroslav Jindra.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!