Editorial: Tělo až na prvním místě

Publikováno: 01.02.2016 10:19 | Jiří Hofbauer

Tak jo – Valentýn! „Běžte s tím už někam!“ vykřikl na poradě redaktor Štěpán, když jsme na poradě otevřeli téma měsíce února. Evidentně svátek zamilovaných a city obecně není úplně to pravé téma v mužském světě, aby vystačilo na celý měsíc. Díky tomu, jak se z Valentýna stal komerční svátek, který musí (musí?!) slavit všichni, tak se přetavil v povinnost. V úplně stejnou jakou je hodobožový oběd u prarodičů nebo firemní večírek. Zažili jsme, psali jsme. Prostě 14. února musíte mít rezervovaný stůl v jedné z těch nejromantičtějších restaurací podle vašeho oblíbeného magazínu a dát si valentýnské menu pro dva, o které se pak musíte navzájem podělit, i když váš protějšek bude mít úplně stejné risoto jako vy. Běda tomu, kdo ten večer pracuje nebo prostě nemá nikoho, po kom by házel svůdné pohledy. Sám si vyslouží shovívavý pohled. Nevadí, příští rok si určitě někoho najdeš. Řada mužů svolí ke schůzkám s ženami, u kterých předpokládají stejnou míru inteligence, jako je výška jejich podpatků, šířku zájmů jako je šířka jejich výstřihů a objem myšlenek identický s objemem jejich kadeří. Ženy naopak čekají stejně pohotové reakce jako akcelerace mužova vozu, stejnou přesnost jakou mají jeho hodinky a stejně čisté myšlenky jako je jeho košile. Hm, tak třeba příští rok.

adam-levine-01

Zdroj: GQ

O tomhle vtipkoval už Oscar Wilde. Rozhodně nebyl první. Ze zamilovaných večeří se tak stává kongres těl, která na sebe se nějakou kosmickou náhodou narazila. Pokud on ustojí její naivitu a ona překousne jeho vtipy, tak pak na sebe možná i upadnou. Ráno vyhrává ten, kdo první uteče.

Jednou z obětí tohoto tělního klamu se stalo nejvíce sexy tělo všech dob. Marilyn Monroe mnoho lidí vnímalo spíše jen jako tělo, které i mluví, než jako ženu, která hraje. I proto jsme únor rozhodli věnovat jí a právě lidskému tělu.

V mém okolí se pohybuje hodně lidí, kteří jsou posedlí svým tělem. Možná ne posedlí, ale... Spíš je ve středu jejich zájmu. Designéři, bookeři, modelové, fotografové, zpěváci, herci, sportovci, plastičtí chirurgové, fitness trenéři, výživoví poradci, tatéři... Ti všichni denně pracují s lidským tělem. Všemi jeho nedokonalostmi a jedinečnostmi. Proto jsme pro vás připravili velký speciál o těle. Možná vás proto překvapí, že základ všeho se děje v hlavě.

P.S. Víte, že začal Suchej únor?

IMG_0544 2

Jirka Hofbauer

Editor in chief

jirka@menstyle.cz
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!