Efektivní sklady se neobejdou bez kvalitní techniky

Publikováno: 22.07.2016 08:49 | PR

Pokud jste kdykoliv projížděli kolem velkých měst, jistě jste si všimli, že se zde stále tvoří takzvané průmyslové zóny. Ty už dávno nejsou zaměřené jenom na výrobu, jelikož vzhledem k jejich poloze je trendem využívat dané místo i jako možnost efektivního skladování. A právě sklady jako takové jsou v daných lokalitách stále častější. Pronajmout si je může v podstatě každý, a to od velkých firem, po malé provozovatele eshopu. Co by měl takový sklad splňovat, aby naplno splnil svůj účel? Podívejme se na několik tipů společně.

shutterstock_98143817

Zdroj: Shutterstock.com

Bez techniky to často nepůjde

Pokud je vaším cílem mít pouze malý sklad s několika drobnostmi, obvykle budete techniku využívat pouze při naskladňování zboží – pokud ho objednáte ve větším objemu. Jinak se bez ní obejdete. To ale nelze říci o velkých paletových skladech, kde se každý den nejlepší vysokozdvižné vozíky naplno využijí. Těch důvodů, proč jsou správnou volbou, je hned několik. Ty nejdůležitější jsou tyto:

  • Úspora času při přesunu zboží z místa na místo.
  • Výrazné ulehčení zaměstnancům.
  • Možnost přesunu i velkých břemen.

Nezapomínejme také na fakt, že díky vysokozdvižným vozíkům je možné naplno využít i celou kapacitu skladu. To znamená, že paletové nebo jiné zboží nemusí být umístěno jenom na zemi, ale díky systému polic může být umisťováno také do výšky, a to třeba od podlahy, až ke stropu samotného skladu. Samozřejmostí u těch nejmodernějších typů je například i vysoká nosnost, stejně jako důraz, který je kladený i na celkovou bezpečnost provozu, a to jak s ohledem na jízdu, tak zvedání těžkých břemen.

Myslete i na čistotu provozu

Co máme na mysli? Nezapomínejte na to, že každý vysokozdvižný vozík musí být poháněný motorem. A to může znamenat vznik nepříjemných a někdy i nebezpečných zplodin. V takovém případě by měl efektivní sklad nabídnout nejenom možnost efektivního větrání, ale měl by být spojený také s faktem, že i vozík samotný by měl být z ekologického hlediska minimální zátěží. To dokážou splnit třeba vyhledávané katalyzátory MINE-X®. Hitem jsou z toho důvodu, že využívají nejmodernějších technologií, které jsou v segmentu čištění výfukových plynů známé. Díky tomu je jejich provoz ve skladu bezproblémový, což se pozitivně podepisuje i na práci samotných zaměstnanců.

Správné rozdělování zboží je základ

Když mluvíme o efektivním skladu, nesmíme opomenout ani nutnost správného systému, který bude spojený s rozdělováním zboží. V podstatě platí, že to by mělo mít vždy své určené místo, na kterém ho za všech okolností najdeme. To se logicky pozitivně podepíše na:

  • Rychlosti vyskladnění i naskladnění.
  • Rychlosti nalezení konkrétního zboží.
  • Efektivitě práce.

Jelikož jsme se dotkli i oblastí moderní techniky, nezapomínejme také na to, že v současné době existují také takzvané automatické sklady. Ty díky špičkovému naprogramování fungují tak, že téměř nepotřebujeme zaměstnance, jelikož daný systém automaticky najde vše, co aktuálně vyhledat potřebujeme.

Techniku je třeba udržovat

Co při efektivním provozu skladu rozhodně neopomíjet, to je nutnost konkrétní techniku neustále udržovat. Základem jsou pravidelné prohlídky, které dokážou v případě potřeby včas identifikovat závadu a následně ji levně opravit. Samozřejmostí by mělo být i využívání kvalitních náhradních a jiných dílů, a to ať už mluvíme o jakékoliv technice ve skladu používané. Velmi oblíbené bývají šnekové převodovky, které lze na současném trhu pořídit hned v celé řadě různých typů. A to ať mluvíme o závitníkových, nebo planetových, stejně jako můžeme mluvit o převodovkách paralelních, nebo mechanických variátorech. I to je dnes sortiment, který může v oblasti skladování, ale i výroby najít své uplatnění.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!