Elegantní, sportovní a přitom neohrožené Mini Paceman

Publikováno: 27.04.2014 13:09 | Jiří Hofbauer

Mini Cooper S Paceman je první Sports Activity Coupé kompaktního prémiového segmentu, které se vyznačuje dynamickým, elegantním designem a sportovním jízdním projevem.

mini_1

Zdroj: BMW Group PressClub

Změny jsou vidět hned na první pohled a to zejména na vzpřímené šestiúhelníkové masce chladiče. Pro jednotlivé modely se maska vyznačuje specificky tvarovaným rámečkem i řešením vnitřního žebrování. V případě sportovní verze MINI John Cooper Works Paceman je doplněna horizontálně vedenou příčkou lakovanou červenou barvou. Ještě osobitější výraz může automobilu dodat provedení různých detailů lesklou černou barvou Piano Black.

mini_7

Zdroj: BMW Group PressClub

mini_2

Zdroj: BMW Group PressClub

mini_3

Zdroj: BMW Group PressClub

mini_4

Zdroj: BMW Group PressClub

Pro nové Mini Paceman jsou nově k dispozici metalické barvy zelená Jungle Green a šedá Midnight Grey. Vybrat si můžete z lehčích a aerodynamicky optimalizovaná kol s průměrem 16 a 17 ale klidně i 19 palců.

mini_6

Zdroj: BMW Group PressClub

Upraven byl také vnitřní prostor, který působí luxusnějším dojmem. Sportovní vzhled vnitřnímu prostoru dodávají přístroje s černým podbarvením. Celek doplňuje nejnovější generace navigačního systému Mini, připraveného pro další rozšíření pomocí aplikací v chytrých mobilních telefonech a nabízejícího rozsáhlý soubor služeb z programu Mini Connected.

mini_5

Zdroj: BMW Group PressClub

Čtyřválcové zážehové a vznětové motory se opírají o mnoho technologií z programu Minimalism, které zvyšují dynamiku a současně snižují spotřebu paliva a produkci emisí. Nové Mini Cooper S Paceman zvýšilo výkon motoru na 190 koní. Auto se tak z 0 na 100 km/h dostane už za 7,4 sekund. Při akceleraci z 80 na 120 km/h na 5. rychlostní stupeň došlo ke zkrácení času je to pak 8,3 sekund.

mini_8

Zdroj: BMW Group PressClub

BMW se rozhodlo, že tohle Mini ještě vylepší. Dalo dohromady tým svých vývojářů a studentů, kteří ze sportovního Mini Cooper S Paceman vytvořili neohrožené Mini Paceman Adventure Concept. Výrazně upravili podvozek, přidali střešní nosič a výrazně posílili přední svícení. Z městského auta se tak stal off-road dobyvatel.

mini_9

Zdroj: BMW Group PressClub

mini_10

Zdroj: BMW Group PressClub

mini_11

Zdroj: BMW Group PressClub

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!