Torq Roadster: Elektrický batmobil

Publikováno: 29.03.2013 13:25 | Petr Hájek

Vozítko Torq Roadster není jen tak nějaká obyčejná a další elektrická tříkolka, jakých dnes podobné firmy nabízejí mraky, to ani náhodou, je to bestie, která je sice elektrická, ale jsme si dokonale jisti, že i Batman by ji miloval.

2013-03-29-1

Zdroj: Dvice

Za designem stojí firma Epic Electric Vehicles a její dítko jménem Torq Roadster to vytáhne z nuly na stovku za 4 vteřiny. A jelikož jde o povoz s motorem elektrickým, je logické, že to bude zrychlení velmi tiché. Někdo by to ale jistě mohl vidět i jako negativum, protože žádné řvaní motorů nevyděsí jiného super-padoucha.

2013-03-29-1

Zdroj: Dvice

Ačkoliv by ctitelé Batmobilu původního jistě tvrdili, že není nad klasiku, rozhodně i ten elektrický by měl velmi pěkné jízdní vlastnosti - v zatáčkách prý sedí lépe jak Ferrari F430, takže i tehdy, když právě řežete zatáčky při honbě za dalším padouchem, vždy se dočkáte minimálně 1,3 G přetížení.

2013-03-29-1

Zdroj: Dvice

Jak se sluší na Menstyle.cz, u designu se ještě na chvíli zastavíme, jelikož to je umělecké dílo, jaké svět již dlouho neviděl: kostra z uhlíkových vláken a polykarbonátový štít budou určitě jeho esa největší. Pokud jde o odstranění čtvrtého kola, tak to bylo sice trochu odvážné, ale zde to inženýrům prostě vyšlo. Má to i další výhody, jako snížení tření o 25 % a tedy zvýšení akcelerace i dojezdu.

2013-03-29-1

Zdroj: Dvice

A teď to nejlepší, na rozdíl od skutečného batmanova auta, Torq Roadster je plně legální pro ulice, což je pro běžného civilistu jasná výhoda. Novinka bude prezentována poprvé 6. dubna a to na akci Epic's R&D Center (Vista, California).
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!