Elevation Mask 2.0: posila všech tvrdých chlapů

Publikováno: 12.05.2015 08:24 | Jakub Matulík

Pokud se zajímáte o sport, jistě jste někdy viděli fotku, kde sportovec má na obličeji zajímavou masku. Většinou to vidíte na běžcích či MMA zápasnících. Použitelnost je ovšem pro všechny sportovce, kteří chtějí posunou svou fyzičku o krok dál. Elevation Mask 2.0. je tréninková maska díky, které se zlepší vaše fyzická i psychická kondice. Navíc díky ní budete odolnější a zdravější. Nevěříte? Věřte. Tato jedinečná „cvičební“ pomůcka byla vytvořena ve spolupráci s nejlepšími atlety a sportovci vůbec.

maska_panel

Zdroj: Ultimate Sports

Jak už sám název napovídá, jedná se nástroj, který vám umožní zvýšit si náročnost vašeho sportu, aniž by jste museli vyrazit na hory. Elevation v překladu znamená nadmořská výška. A je známo, že v čím vyšší nadmořské výšce se nacházíte, tím nižší máte přísun kyslíku do plic. Tato tréninková maska simuluje přesně tento stav. Díky ní si můžete totiž nastavit jak nízký nebo vysoký přísun kyslíku se do vašich plic dostane. Nadmořskou výšku si nastavíte pomoci otvorů přímo na masce.

maska_produkt

Zdroj: Ultimate Sports

Pomocí vyměnitelných ventilů si můžete regulovat přijímanou intenzitu vzduchu, která se pohybuje od vzduchu u hladiny moře, až po vysokohorskou nadmořskou výšku. Díky tomu odporu a sníženému kyslíku aktivujete své tělo, které je nuceno jít pro něj přirozenou cestou a díky tomu začíná zvýšit efektivitu při spotřebě kyslíku. Laicky řečeno, tělo se naučí co nejvíc využít i malé množství kyslíku. Sportovec tak navyšuje kapacitu svých plic, zvyšuje sou fyzickou výdrž, snižuje energetický výdej při běžném sportu a zvyšuje vytrvalost. Je jasné, že díky tomuto faktu se zvyšuje pozornost sportovce a celková koordinace. Z toho plyne, že se člověk dokáže více uklidnit a věnuje pozornost jen sám sobě.

Pokud se podíváme ještě hlouběji než-li pouze ke kondici, tak narazíme na červené krvinky. Jelikož se zvýšením spotřeby kyslíku se právě červené krvinky rychleji a efektivněji tvoří. Nové kapiláry zvýší přenos kyslíku z plic do zbytku těla. Pokud o ní přemýšlíte, máme pro vás užitečnou informaci. Velikost masky se řeší podle váhy sportovec. Velikost S je tedy pro sportovce o hmotnosti od 40 do 69 kg, velikost M pro jedince s váhou mezi 70 a 119 a L se doporučuje nad 120 kg.

Podívejte se na stránky Ultimate Sports, výhradního dovozce masky a široké řady jiného zboží do České republiky. Pokud jste průkopníci, stejně jako třeba Ben Cristovao, napište nám jakou máte s maskou zkušenost.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Dior Féve Délicieuse: láska pro muže i ženy Dior Féve Délicieuse: láska pro muže i ženy Modní dům Dior rozšiřuje svou kolekci exkluzivních parfémů Privée o novou vůni Féve Délicieuse. Velice noblesní, prudce sofistikovanou... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!