Elit art of martini zná svého vítěze

Publikováno: 25.08.2016 13:37 | Štěpán Molitor

V úterý 23.8. se v pražském baru AnonymuS konal první ročník soutěže elit art of martini Prague,  pod hlavičkou prémiové vodky elit by Stolichnaya. Z osmičky finalistů vyšel jako nejlepší barman Michal Ďuriník z baru Black Angel`s v Praze se svým drinkem Cosmic Martini. „Na vítězství jsme se jednohlasně shodli, jelikož Michal skvěle splnil přesné zadání. Předvedl moderní drink s dokonalým servisem, který velmi dobře vyzdvihl právě vodku.“ řekl po finále Petr Vopálenský, barový specialista ze společnosti Premier Wines and Spirits. 

Mezinárodní soutěž se v letních měsících koná hned v několika zemích světa. Vítězní barmani se pak sejdou na jedné velké akci na Ibize přímo v Ushuaia Ibiza Beach Hotel. „Ambassador vodky elit by Stolichnaya Brent Lamberti cestoval v průběhu jara po celém světě, kde pořádal své masterclass a vyhlašoval soutěž elit art of martini.“ popisuje zahájení soutěže Vopálenský. U nás se do soutěže přihlásilo přes dvacet barmanů, kteří představovali své recepty ve svých domovských barech. Odborná porota během června a července vybrala osm nejlepších drinků. 

bugsys_aquadelavidaIMG_1991

Zdroj: Premier Wines and Spirits

Mezi finalisty se probojovali: Milan Zaleš a Jakub Vinš z Bugsy`s baru, Jakub Pulkrábek z Mánes Restaurant, Tomáš Zvolánek z baru La Casa Havana, David Tomášek z baru fifty – fifty, Richard Vandlik z Cloud 9 Skybar & Lounge, jediná žena finále Nikol Zalovičová z Michalská Cocktail Room a pozdější vítěz Michal Ďuriník z Black Angel`s baru. 

Finále pak bylo bodováno dle přesně stanovených kritérií: vizuální dojem, vůně, chuť, dochuť a design. 

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Muž roku 2016: 8. Jan Caha Muž roku 2016: 8. Jan Caha V Náchodě bude o titul Muže roku bojovat s číslem 8 také Mgr. Jan Caha, učitel z Brna. Honza má 186 cm, 97 kg. Zdroj: Muž roku Jak... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!