Sbírka vína z Palais de l'Élysée prodána za 1 milion USD

Publikováno: 03.07.2013 11:11 | Petr Hájek

Francouzská vláda objevila v těchto dnech zajímavou příležitost k tomu, jak zlepšit rozpočet - nějakou chytrou hlavu totiž napadlo, prodat státem vlastněnou sbírku vzácných vín z Elysejského paláce. Po prodeji (odhadem) 1200 lahví bylo získáno 935 tisíc USD, což je o mnoho více, než v kolik se doufalo.

a41

Zdroj: Bornrich

Tyto vysoké ceny jen reflektují aktuální trendy na vinném trhu ve Francii a také fakt, že starodávná francouzská vína z Burgundie se prodávala nejlépe. Zdá se ale, že zákazníci si nepohoršili vůbec s žádným kouskem, protože sbírka samozřejmě neobsahovala nic, co by nebylo minimálně VIP.

Některá vína se prodávala za ceny 9 992 USD za láhev, jiná zase pouze za 4 378 USD za láhev, takže evidentně se dostalo na všechny. Ačkoliv byla slibována i vína velmi laciná, čili zhruba 15-20 USD za kus, nakonec se zde s cenou nedostal zákazník pod 390 USD.

winerack1

Zdroj: Bornrich

Cena se nám zdá možná vysoká, ovšem celý svět miluje francouzská vína a garantujeme vám, že nikdo ani vzdáleně natolik, jako jejich samotní tvůrci. Ochutnat skutečné víno vín, to se ale dnes nepodaří jen tak někomu běžnému, protože je to extrémně nákladný koníček.

100781131-169658457.600x4001

Zdroj: Bornrich

Na celé věci je nejúsměvnější to, že peníze získané z prodeje vín starých, budou použity na pořízení vín nových, což tak trochu nechápeme, protože čím starší, tím vzácnější, jak známo... Tak či onak doufáme, že se inspiruje i vláda naše a aspoň vrátí prázdné lahve...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!