Ennio Moriccone přivezl do Prahy silný zážitek

Publikováno: 10.02.2014 15:21 | Michaela Lejsková
Clipboard01

Zdroj: Ennio Moriccone

Slavný italský hudební skladatel Ennio Morricone si získal obrovský obdiv po celém světě a uznání také fanoušků České republiky. Jeho pražský koncert, který se konal v neděli 9. února 2014 od 20:00 hodin ve vyprodané O2 Aréně se neobešel bez několika přídavků a ovací v stoje. Pod jeho vedením se rozezněly známé melodie nejen filmové hudby v podání sto sedmdesáti členného symfonického orchestru. Jen namátkou lze uvést skladby ze snímku Tenkrát na Západě, Profesionál, Kill Bill, Pro pár dolarů navíc, Bio Ráj nebo Maléna.

Malena-Original-Soundtrack-cover

Autor mnoha skladeb k veleúspěšných filmům si ve svém velmi nabitém programu našel prostor i pro koncert v milované Praze. Tu si za poslední léta velmi oblíbil. S Českým národním symfonickým orchestrem zde totiž již nějakou dobu nahrává svá hudební díla. Naposledy tomu tak bylo u filmu Nejvyšší nabídka, za který obdržel Evropskou obdobu ceny Oscar, cenu Evropské filmové akademie EFA.

1kb_8_18_large

Zájem o koncerty meastra Morriconeho je obrovský i v rámci celé evropské části turné. Vystoupení v Berlíně i Paříži jsou beznadějně vyprodány. Na koncerty v Zurichu a Vídni zbývají v prodeji poslední stovky vstupenek a předpokládá se, že lístky zmizí v nejbližší době.

gotak

Získat rozhovor s Ennio Moricconem je tkařka bez šance a proto snad je nám milou kompenzací medailonek, který je promítán před zahájením koncertu. V něm autor přibližuje principy své tvorby, shody i neshody s režiséry, popisuje čím je ovlivněn, když skládá a co je důležité pro úspěšný výsledek práce, do které se absolutně vkládá.

Morricone_1

Zdroj: Ennio Moriccone

 

Vytvořeno ve spolupráci s JVS GROUP a Blue Gekko 

TenkratNaZapade

poster2_the_professional_

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!